پاسخ کیهان به یک سوال:با اینکه چینی ها به قطعنامه های ضدایرانی رای داده اند،چرا باید با آنها توافقنامه امضا کنیم؟

کیهان در باره توافق25ساله ایران و چین نوشت: عده‌ای از منتقدان دلسوز ممکن است بگویند، کشورهایی مثل چین یا مثلا روسیه قابل اعتماد نیستند و مثلا، گاهی به قطعنامه‌هایی که علیه ایران و در سازمان ملل تهیه شده، رای منفی نداده‌اند.

  باید گفت، روسیه یا چین اگر بر اساس همان منطق سود و زیان، در«چند جا» با سازمان ملل علیه کشورمان همراهی کرده‌اند، در موارد دیگری، مخصوصاً طی سال‌های اخیر با ما علیه آمریکا همراهی کرده‌اند و این یعنی، این کشور صددرصد غیرقابل اعتماد نیست. ضمن اینکه، این دو در آن «چند جا»، برگه‌ای را امضاء کرده‌اند که، آمریکا آن را علیه کشورمان تهیه کرده است! یعنی پرچمدار و کارگردان بازی دشمنی با ایران، آمریکا و آن چند کشور اروپایی بوده‌اند. حال کدام یک از این کشورها قابل اعتمادترند؟! به روسیه و چین و هیچ کشور دیگری اعتماد صد در صدی نداریم همانطور که به هیچ کشوری نباید چنین اعتمادی داشت؛ اما تجربه سیاه برجام و دشمنی ۴ دهه‌ای آمریکا و دوستانش به ما می‌گوید، باید به آمریکا و آن چند کشور اروپایی صددرصد بی‌اعتماد بود.

17302

کد خبر 1409165

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 3
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 1
 • امیر IR ۱۰:۳۱ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  0 0
  چینوفیل و روسوفیل
 • IR ۱۱:۲۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  0 0
  پس ما باید دوباره به چین اعتماد کنیم با وجود اینکه مثل روز روشنه که چین و روسیه از همه کشورهای دیگه چه اروپایی و آمریکا غیر قابل اعتمادتره.
 • بازنشسته CA ۱۶:۳۸ - ۱۳۹۹/۰۴/۲۲
  0 0
  این شریعتمداری همیشه میخواد یه جورایی مسایل را توجیه کند(چین وروسیه همیشه دنبال منافعند)