‍ مرداد و شهریور۱۳۹۹ آخرین مهلت تسلیم اظهار نامه مالیاتی افراد حقیقی و حقوقی و صاحبان املاک استیجاری

مدیر کل امور مالیاتی استان لرستان از آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه با دو ماه تمدید، نسبت به سال‌های گذشته ( بخاطر شیوع ویروس کرونا) خبر داد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، هادی ملکشاهی  با اشاره  به مصوبات هفدهمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که به تایید ریاست محترم جمهوری رسیده، گفت: طبق این مصوبه موعدهای مقرر در قانون مالیات‌های مستقیم و مالیات برارزش افزوده نسبت به تسلیم اظهارنامه‌های مالیاتی و رسیدگی‌های مالیاتی که مهلت انقضای آن از اول اردیبهشت ۹۹ لغایت ۳۱ تیرماه۱۳۹۹بوده است، به مدت دو ماه و حداکثر تا پایان شهریورماه سال ۱۳۹۹ تمدید شد.
ملکشاهی گفت: بر اساس این دستورالعمل آخرین مهلت ارائه اظهارنامه اشخاص حقیقی موضوع مالیات‌های مستقیم تا پایان مردادماه و اشخاص حقوقی و صاحبان املاک اجاری موضوع قانون مالیاتهای مستقیم تا پایان شهریورماه و مهلت ارائه اظهارنامه مالیات بر ارزش افزوده دوره اول(فصل بهار) سالجاری نیز تا ۱۵شهریورماه تمدید شده است.

وی برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا از عموم مودیان خواست در منازل خود بشکل الکترونیک نسبت به تکمیل فرم اظهارنامه اهتمام ورزند همچنین وی افزود حسب تصمیم اخیر سازمان در خصوص تسلیم اظهارنامه مالیاتی محدودیت ارسال اظهارنامه توسط رایانه های شخصی برداشته شده و هرشخص میتواند با رایانه شخصی خود اظهارنامه‌های متعددی ارسال کند.
 ملکشاهی تصریح کرد:  تنها در صورت لزوم، مودیان می‌توانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی به دفاتر پیشخوان مراجعه نمایند

وی گفت: کارشناسان ادارات مالیاتی برای پاسخگویی به مشکلات تکمیل اظهارنامه مودیان آمادگی کامل دارند.
در انتها مدیرکل امور مالیاتی اذعان داشت مهلت‌های فوق به هیچ عنوان قابل تمدید نخواهد بود و عدم به موقع تسلیم اظهارنامه موجب محرومیت از معافیت و تعلق جرائم مالیاتی خواهد بود.

۴۶

کد خبر 1409187

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =