۳هزار زن سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی قزوین

مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: سه هزار زن سرپرست خانوار در قزوین تحت پوشش این سازمان هستند و خدمات‌ مختلفی از حمایت‌های مستمر تا توانمندسازی را دریافت می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علیرضا وارثی، مدیر کل بهزیستی استان قزوین در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین، گفت: بهزیستی در چهار حوزه عملیاتی شامل اجتماعی، پیشگیری، توانبخشی و مشارکت‌های مردمی، مسکن و اشتغال فعالیت داشته و برای ارایه خدمات به جامعه هدف تلاش می‌کند.

او اضافه کرد: پنج مرکز نگهداری کودکان بی سرپرست در استان فعال است که به جز یک مرکز حاکمیتی مابقی از سوی بخش خصوصی اداره می‌شوند و ۱۳۰نفر در آنها نگهداری شده و از خدمات آموزشی و جاری سازمان بهره مند می‌شوند.
این مقام مسئول گفت: همچین ۲۷۵کودک بی سرپرست یا بدسرپرست توسط خانواده‌های نزدیک آنها نگهداری می‌شود و ماهانه ۴۰۰ تا ۵۰۰هزار تومان تقدیم دریافت می‌کنند.
وارثی افزود: سال گذشته ۱۳مورد فرزندخواندگی که توسط دستگاه قضایی تشخیص داده شده بود به خانواده‌های متقاضیان تحویل داده شد و همچنین ۴۹کودک شیرخوار که به سن منطقی و شرعی رسیده بودند از مراکز شبه خانواده برای تحصیل و ازدواج ترخیص شدند.
مدیر کل بهزیستی استان قزوین گفت: ۱۱۰مرکز مهدکودک در سطح استان فعال است که روزانه به پنج هزار نفر خدمات می‌دهند و به دلیل شیوع کرونا آسیب دیدند.
این مقام مسئول گفت: در حوزه طلاق سال گذشته ۶ هزار و ۲۵۶ مورد طلاق توافقی به سازمان مراجعه کردند که از این تعداد ۲۰درصد سازش کرده و به خانواده‌ها برگشتند.
او گفت: مرکز اورژانس اجتماعی در هشت مرکز و همه شهرستان‌های استان فعال است و در برخی شهرستان‌ها از جمله البرز و قزوین ۲ مرکز فعالیت دارند.

مدیر کل بهزیستی استان قزوین با بیان اینکه سال گذشته نزدیک به ۳۰هزار نفر مراجعه کننده به این مراکز داشتیم، افزود: بیشترین مراجعات و تماس‌های تلفنی مربوط به ناآگاهی مردم نسبت به ارجاعات حقوق شهروندی، اختلافات خانوادگی، کودک آزاری، اقدام به خودکشی و همسر آزاری بوده و عمده ترین دلیل طلاق، اعتیاد و خیانت همسر است.

46

کد خبر 1409343

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =