پرداخت سه هزار فقره تسهیلات ازدواج در قزوین

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بانک‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۵۳۲فقره تسهیلات ازدواج پرداخت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ منوچهر حبیبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قزوین گفت: بانک‌های استان از ابتدای سال جاری تاکنون سه هزار و ۵۳۲فقره تسهیلات ازدواج در مجموع به میزان ۱۷۶میلیارد تومان پرداخت کرده‌اند.
حبیبی اظهار کرد: در کنار تحصیل، اشتغال و مسکن، موضوع ازدواج از نیازهای اصلی و اساسی جوانان بوده که تامین هزینه آن دغدغه زوج‌ها است، در همین راستا با توجه به بالا رفتن هزینه‌ها، دولت مصوب کرد که تسهیلات پرداختی بابت ازدواج به هر نفر ۵۰ میلیون تومان و به هر زوج ۱۰۰میلیون تومان و به صورت قرض الحسنه پرداخت شود.
معاون سیاسی استاندار با بیان اینکه بانک‌های استان تا سقف ۱۰هزار نفر و به میزان ۵۰۰میلیارد تومان آمادگی پرداخت تسهیلات قرض‌ الحسنه به متقاضیان را دارند، افزود: روند پرداخت تسهیلات ازدواج در بانک‌های استان به سهولت انجام می‌شود.
او با اشاره به اینکه ۳۲بانک دولتی و خصوصی متولی پرداخت تسهیلات ازدواج در استان هستند، تصریح کرد: تاکنون بانک‌های ملی، صادرات و ملت بیشترین پرداختی را داشته‌اند.
جانشین ستاد مقابله با کرونا در استان قزوین درخصوص شیوع بیماری کرونا گفت: استفاده از ماسک در محافل گروهی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها راهکار مقابله با این بیماری مهلک است.
او اظهار کرد: در مهار کرونا همه مسئولیت اجتماعی دارند و مثلث استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری و شست و شوی مرتب دست‌ها چاره مهار کرونا است.
حبیبی ادامه داد:  متاسفانه کرونا طی روزهای اخیر در حال اوج گرفتن بوده و با توجه به اینکه تاکنون واکسن و دارویی برای آن تهیه نشده است، بی‌توجهی به آن منجر به پر شدن تخت‌های بیمارستانی و افزایش میزان مرگ و میر خواهد شد.
او تصریح کرد: بازار، شبکه حمل و نقل و تالارها، بیشترین عامل افزایش شیوع کرونا محسوب می‌شوند و اگر بخواهیم زندگی ساری و جاری باشد باید با اندکی سختی به خود مبنی بر رعایت اصول بهداشتی با این ویروس مقابله کنیم.
این مقام مسئول تاکید کرد: اگر رعایت نکنیم ممکن است محدودیت‌ها بازگردد و تصمیمات سخت‌تری در این زمینه اعمال شود بنابراین زحمات ۱۴۵روزه مبارزه با ویروس کرونا را هدر ندهیم.

48

کد خبر 1409346

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 10 =