اختصاص۷۳۱میلیارد تومان تسهیلات اشتغال به بنگاه‌های آسیب‌دیده قزوین

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ۷۳۱میلیارد تسهیلات اشتغال به بنگاه‌های آسیب دیده قزوین بر اثر شیوع کرونا اختصاص یافته است که باید تا پایان مردادماه جذب شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ رضا گروسی، مدیر کل تعاون، کارورفاه اجتماعی استان قزوین در نشست شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، گفت: این تسهیلات با بازپرداخت ۲ساله و بهره بانکی ۱۲درصد به متقاضیان واجد شرایط در ۱۴رسته شغلی پرداخت خواهد شد و سه ماه دوره سکون و خواب دارد.
او اضافه کرد: فرصت ثبت نام برای دریافت این تسهیلات محدود بوده و تا پایان تیرماه است و باید بانک‌ها تا پایان مردادماه برای پرداخت این تسهیلات اقدام کنند.
گروسی با بیان اینکه این اعتبار و تسهیلات، شناور است، گفت: اگر مدیران دستگاه‌های اجرایی پرونده‌ها را به موقع بررسی نکرده و به بانک ارایه نکنند، این اعتبار از استان بر می‌گردد و استان‌های دیگر آن را جذب می کنند.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان قزوین گفت: ما از بانک رفاه، سازمان فنی و حرفه‌ای و اداره کل بهزیستی که در شورای هماهنگی دستگاه‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان حضور دارند هیچ قصوری را در این زمینه نمی‌پذیریم و درخواست داریم یک تیم ویژه را برای بررسی و ارسال سریع پرونده‌ها تشکیل دهند.
گروسی خاطر نشان کرد: اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان هیچ نقشی را در تایید و رد پرونده‌های این تسهیلات ندارد ولی در مدت کوتاه شیوع کرونا، بیش از هزار پرونده شکایت را در حوزه اشتغال مورد رسیدگی قرار داد.
او با بیان اینکه این تسهیلات نباید از دست استان برود، افزود: در این شرایط حاد که پول در کشور نیست نباید برای جذب این اعتبار که رقم خوبی است کوتاهی کرد.
این مقام مسئول در ادامه در خصوص احیای واحدهای راکد و غیرفعال استان، گفت: با توجه به سال جهش تولید باید یک برنامه کوتاه مدت در این زمینه با ارایه راهکار و نقشه راه تعیین کرد تا تکلیف دستگاه‌ها در این زمینه مشخص شده و سریعتر احیا شوند.

48

کد خبر 1409347

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 8 =