مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید: طرح «روستای بدون بیکار» در ۶ روستای گیلان اجرا می‌شود

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید گفت: طرح «روستای بدون بیکار» در ۶ روستای استان گیلان اجرا می‌شود.

به گزارش خبرآنلاین از رشت : اصغر نورالله‌زاده عصر امروز در جلسه‌ای که در فرمانداری رشت برگزار شد یکی از ابزارهایی که برای مردم فرصت ایجاد می‌کند را اتخاذ راهبردهایی دانست که کریدور ایجاد می‌کند و اظهار داشت: گیلان ظرفیت نهفته ایجاد کریدور را دارد و سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد به این استان می‌آیند که یکی از مزیت‌های رقابتی گیلان است.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور ورود گردشگر به گیلان را ظرفیتی دانست که می‌تواند ایجاد کسب و کار و تجاری‌سازی فعالیت‌ها و محصولات را به‌دنبال داشته باشد و بیان کرد: مسئولیت تحقق بخشی از این امر با ما است اما بخشی دیگر مربوط به دستگاه‌های دیگر می‌شود.

وی با اشاره به اجرای طرح «روستای بدون بیکار» در استان گیلان خاطرنشان کرد: اجرای این طرح برای ۱۰ روستای گیلان تا پایان امسال ممکن نیست و مدیر صندوق کارآفرینی امید گیلان باید تعداد روستاهایی که امکان اجرای این طرح تا پایان سال در آنها وحود دارد را به ما معرفی کند.

نورالله‌زاده با بیان اینکه ۳ روستای استان گیلان تا پایان امسال و ۳ روستای دیگر نیز تا سال بعد ظرفیت اجرای طرح روستای بدون کار را دارند تصریح کرد: تا پایان خرداد سال ۱۴۰۰ می‌توانیم این طرح را در ۶ روستای مذکور انجام دهیم.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با بیان اینکه آمادگی داریم قرارداد مشابهی که در حوزه نوسازی تاکسی‌های فرسوده با شهرداری تهران منعقد کردیم را با شهرداری رشت نیز امضا کنیم افزود: نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی با نرخ تسهیلات ۱۸ درصد برای رانندگان صرفه اقتصادی ندارد.

نورالله‌زاده با تاکید بر اینکه تاکنون موردی مشاهده نکرده است که واحدهای شتاب‌دهنده با وام فعالیت کنند بیان کرد: در این موارد تفاهم نامه‌هایی به طور مثال با وزارت فناوری اطلاعات و یا وزارت ارشاد منعقد می‌کنیم و از ساخت نرم افزار و سایر موارد این چنینی حمایت می‌کنیم و این موضوع ربطی به شهر و روستا نیز ندارد.

مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید کشور با بیان اینکه آمادگی داریم برای ایجاد ظرفیت تولید مبتنی بر قرارداد در گیلان اقدام کنیم خاطرنشان کرد: آمادگی داریم که یک طرح در استان گیلان معرفی و برای آن سیاستگذاری شود و اگر این موضوع به کارگروه بیاید از آن حمایت می‌کنیم و برای گیلان می‌توان حداقل این کار را برای توتون انجام داد.

46

کد خبر 1409466

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =