‌مبتلایان به ‌کرونا در کرمان ۳ برابر شد / همکاری سپاه با کادر درمان بی‌ادعا و بی‌منت است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: همکاری سپاه با کادر درمان بی‌ادعا و بی‌منت بود و در کنترل ویروس کرونا در استان کرمان زحمات زیادی کشیدند.

به گزارش خبرآنلاین از کرمان : حمیدرضا رشیدی‌نژاد امروز ظهر در دیدار سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان به منظور تجلیل از کادر درمان استان اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی کرمان از همان روزهای اولیه انتشار ویروس در دنیا در حال آماده‌باش در آمد.

وی با بیان اینکه آمادگی اولیه را داشتیم اما به هر حال تمام کشور غافلگیر شده بودند گفت: امروز ویروس در تمام استان کرمان شیوع پیدا کرده است و سپاه و بسیج در کنترل شیوع ویروس کرونا  در استان زحمات زیادی کشیدند و به مجموعه کادر درمان کمک کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه همکاری سپاه با دانشگاه علوم پزشکی بی‌ادعا و بی‌منت بود و جای تقدیر دارد افزود: اعتقاد داریم قبلا در دفاع نظامی بودیم و امروز در جنگ غیرنظامی در دفاع از این ویروس برآمدیم.

وی با اشاره به اینکه اقدامات پیشگیرانه استان کرمان در روزهای اول بسیار خوب بود و توانستیم قبل از بحران بیمارستان‌های استان را تجهیز کنیم تصریح کرد: بازگشایی‌های ناشی از تحت تاثیر گرفتن اقتصاد مردم باعث افزایش بیماری شد اما در هر صورت معیشت مردم به خطر افتاده بود.

رشیدی‌نژاد با بیان اینکه یکی از دلایلی که در استان کرمان تاکنون با کمبود تخت مواجه نشدیم اقدامات پیشگیرانه در استان بود که به کمک مجموعه مسئولان استان و کادر درمان انجام شد گفت: امروز تنها راه مقابله با ویروس کرونا استفاده از ماسک، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است.

وی با اشاره به اینکه تعداد مبتلایان، افراد بستری و تعداد فوتی‌های ناشی از ویروس کرونا در استان کرمان نسبت به قبل سه برابر شده است افزود: اما استان کرمان هنوز نسبت به سایر استان‌ها در وضعیت خوبی قرار دارد و باید رعایت کنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان با بیان اینکه به‌شدت به همراهی و مشارکت مردم نیاز داریم چرا که رفتار ویروس به رفتار جامعه بستگی دارد گفت: این ویروس وجود دارد و زمان از بین رفتن آن اصلا مشخص نیست، فاصله‌گذاری اجتماعی و شرکت نکردن در هر تجمعی یک اصل است.

 سردار حسین معروفی فرمانده سپاه ثارالله استان کرمان امروز ظهر به همراه تعدادی از فرماندهان سپاه استان با حضور در دانشگاه علوم پزشکی کرمان از زحمات و تلاش‌های مدافعان سلامت در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا تجلیل کرد.

46

کد خبر 1409469

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =