بازتاب بیانات مقام معظم رهبری در رسانه‌های دنیا

ایرنا نوشت: بیانات مقام معظم رهبری در رسانه‌های انگلیسی زبان بازتاب داشت به‌طوری‌که بخش انگلیسی خبرگزاری فرانسه از تهران گزارش داد: آیت‌الله علی خامنه‌ای رهبر عالی ایران روز یکشنبه اوج‌گیری مجدد کرونا در این کشور را واقعا غم‌انگیز خواند و از همه خواست به ریشه‌کنی این بیماری کمک کنند.

براساس این گزارش، آیت الله خامنه ای در ویدئوکنفرانسی با نمایندگان مجلس گفت که بگذارید همه نقش خود را به بهترین شکل بازی کنند تا زنجیره انتقال در کوتاه مدت شکسته شود و کشور نجات یابد.

خبرگزاری فرانسه در ادامه یادآور شد که سخنان رهبر معظم انقلاب، اولین سخنان وی خطاب به مجلس جدید بود که چندی پیش روی کار آمد.

وی همچنین از کادر بهداشت و درمان به دلیل فداکاری هایشان در مقابله با کرونا تمجید کرد.

رهبر انقلاب در عین حال «از افرادی که حتی کار ساده ای مثل ماسک زدن را انجام نمی دهند»، به شدت انتقاد کرد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سخنان آیت الله خامنه ای در حالی مطرح شد که شیوع کرونا در ایران بار دیگر شدت گرفته است.

خبرگزاری فرانسه افزود: افزایش شیوع کرونا در ایران، مقام های این کشور را به اجباری کردن زدن ماسک در فضاهای بسته و اعمال دوباره تدابیر محدودیتی در استان هایی که بیشترین آمار مبتلایان را دارند، ترغیب کرده است.

خبرگزاری اسپوتنیک نیز سخنان رهبر معظم انقلاب را پوشش داد و در گزارشی نوشت: آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران گفت که اعتقاد راسخ دارم که دولت ها باید تا روز آخر وظایف خود را انجام دهند.

وی تاکید کرد که مقام های دو قوه مجریه و مقننه باید به گونه ای مدیریت کنند که به کار مهم کشور لطمه نخورد.

تلویزیون لبنانی المنار نیز گزارش داد: رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به توان ایران برای غلبه بر مشکلات اقتصادی، گفت که حتی دشمنان نیز اذعان می کنند که تحریم ها و فشارها علیه ایران، شکست خورده است.

رهبر عالی ایران در بخش دیگری از سخنان خود، مشکلات اقتصادی ایران را به «بیماری» تشبیه و تاکید کردند: به علت بنیه قوی و قدرت دفاعی، کشور بدون تردید توان غلبه بر این بیماری را دارد، همان گونه که دشمنان نیز امروز اذعان می کنند که با وجود سخت ترین تحریم ها و فشارهای همه جانبه نتوانسته اند به اهداف ضد ایرانی خود دست یابند.

آیت الله خامنه ای افزود: ایجاد هزاران شرکت دانش بنیان، اجرای صدها طرح زیربنایی، بهره بردای مستمر از طرح های جدید و پیشرفت های حیرت انگیز در صنایع نظامی و فضایی، نتایج استفاده از بخشی از ظرفیت های گسترده کشور است.

ایشان اظهار داشت: بخشی از مشکلات موجود ناشی از بی توجهی برخی مسئولان فعلی و قبلی است و اگر تفکر خوداتکایی و اعتماد به نفس ملی به ویژه در جوانان همچنان رو به گسترش باشد و امیدهای واهی به بیرون مرزها تضعیف شود، من اطمینان کامل دارم که مشکلات اقتصادی قابل حل است.

رهبر معظم انقلاب افزودند: مجلس یازدهم، از قوی ترین و انقلابی ترین مجالس پس از انقلاب است و حضور جوانان پرانگیزه، پرایمان، پرتوان، تحصیل کرده و کارآمد در کنار شماری از مدیرانی با سوابق اجرایی، این مجلس را به مجلسی بسیار خوب و امیدبخش تبدیل کرده است.

311311

کد خبر 1409470

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =