پیگیری ۶۹ پرونده تخریب ورفع تصرفات با ۵۹ هکتار مساحت در سالجاری

سرهنگ علیرضا ابوطالبی فرمانده یگان حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان گفت: سال گذشته ۶۸ مورد تخریب و تصرف اراضی مرتعی و جنگلی با مساحت ۸۱ هکتار در این یگان پیگیری شده است.آمار تخریب تصرف اراضی در سال جاری نیز تا به امروز ۶۹ مورد با ۵۹ هکتار مساحت می باشد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان سرهنگ علیرضا ابوطالبی طی گفت‌وگوبا خبرنگاران عملکرد یگان حفاظت این اداره‌کل را تشریح کرد و گفت: سال گذشته ۲۳۹ فقره پرونده در زمینه مواد قانونی حفاظت و بهره‌برداری از منابع طبیعی تشکیل شده است که این آمار طی سال جاری تا به امروز به ۹۵ فقره رسیده است.
وی با بیان اینکه گزارش‌های مردمی سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ بیش از ۸۰درصد افزایش داشته است، گفت: با سامانه مردمی ۱۵۰۴ از ابتدای سال جاری تا به امروز ۷۳۰ تماس گرفته شده که از میان این تماس‌ها ۶۴۵ تماس عملیاتی بوده و مابقی تماس ها غیر مرتبط و یا راهنمایی بوده است.
 ابوطالبی با اشاره به اینکه سال گذشته ۹ مورد اجرای احکام قضایی خلع ید با بیش از ۲۰ هکتار مساحت را داشته‌ایم.
وی افزود: حفاظت از اراضی ملی از اولویت‌های اصلی این اداره کل بوده و انجام گشت ،کنترل و نظارت شبانه‌روزی نیروهای یگان حفاظت به ‌منظور حفظ و حراست از عرصه‌های ملی از مهم‌ترین اقدامات این اداره در زمینه حراست از عرصه‌های ملی است .
فرمانده یگان حفاظت گفت: در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری، یگان حفاظت اداره کل در صورت مشاهده هرگونه تصرف و تجاوز به اراضی ملی با صدور اخطاریه مبنی بر رفع تصرف، در صورت عدم تمکین با تشکیل پرونده قضایی، متخلفین را به مراجع قضایی معرفی خواهد نمود.
سرهنگ ابوطالبی با اشاره به اهمیت تعامل و مشارکت مردمی در امر حفاظت از عرصه‌های منابع طبیعی ادامه داد: از هم استانی های عزیز، تقاضا می‌شود که به ‌منظور جلوگیری از تصرف و تخریب غیرقانونی اراضی ملی و حفاظت از عرصه های منابع طبیعی، که طبق اصل ۵۰ قانون اساسی وظیفه و رسالتی عمومی و همگانی است، مأموران یگان حفاظت را یاری کنند و موارد مشکوک را با شماره تماس ۱۵۰۴ در میان بگذارند.
وی تاکید کرد : با توجه به وظیفه محوله قانونی مبنی بر حفاظت و حراست از عرصه های منابع طبیعی و دولتی ،تمامی سعی و تلاش این اداره کل و واحدهای تابعه در جهت حفظ و صیانت از این منابع عظیم معطوف بوده و از عموم هم استانیهای عزیز تقاضامندیم در حفظ و حراست از این انفال که موهبت الهی میباشد با نیروهای یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان همکاری نمایند.
ایشان در پایان از رسانه ملی صداو سیما و بخصوص رسانه های محلی،  روزنامه هاو خبرگزاریها که مسائل منابع طبیعی را مورد توجه قرار میدهند و به اطلاع رسانی می پردازند تشکرکرد.

کد خبر 1409475

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 4 =