ساخت و ساز غیر مجاز منطقه اوپرت مهدیشهر

دادستان مرکز استان آقای ابراهیمی به اتفاق آقای نهضتی رئیس دادگستری مهدیشهر و آقای مرادی حقیقی مدیرکل منابع طبیعی وآبخیزداری استان سمنان از منطقه زیبای جنگلی اوپرت شهرستان مهدیشهر بازدید نمودند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان منطقه اوپرت یکی از مناطق زیبا و بکر شهرستان بوده که با چشم انداز فوق العاده توجه هر گردشگر و افراد سودجو و فرصت طلب جلب می کند که نیاز است همه دستگاهها به ویژه منابع طبیعی ، جهادکشاورزی و میراث فرهنگی و گردشگری کاملا منطقه را پایش و رصد نمایند و از هرگونه ساخت و ساز غیر مجاز چلوگیری نموده و در صورت مشاهده برخورد قانونی و قضایی اعمال شود.
نهضتی رئیس دادگستری مهدیشهر عنوان کرد: آنچه که اهمیت فوق العاده کار ما را در تمامی حوزه‌های قضایی نشان می‌دهد، موضوع پیشگیری از وقوع جرم است؛ چرا که با هزینه و تبعات کمتر، نتیجه بهتری را برای ما عاید می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: در خصوص ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییرکاربری اراضی نیز این موضوع حاکم است، ما به جای اینکه وقت و نیروی خود را برای تخریب بگذاریم باید در راستای جلوگیری از ساخت و ساز غیرمجاز اقدام کنیم.
نهضتی با اشاره به اقدامات انجام شده در زمینه تخریب ساخت و سازهای غیرمجازدر سطح شهرستان  اذعان کرد: با توجه به پیگیری های اداره منابع طبیعی و تشکیل پرونده بر علیه متصرفین اراضی ملی و دولتی ، برخوردهای لازم صورت گرفته و دستورات قضایی لازم صادر شده است و در سال ۹۸ تاکنون حدود ۲ مورد تخریب از بابت ساخت و سازهای غیرمجاز و تصرف اراضی ملی داشته ایم و بسیاری از دستورات صادر شده که در حال انجام تشریفات و اجرای آزادسازی اراضی مذکور است.

46

کد خبر 1409476

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =