انتقاد عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام از نحوه خصوصی‌سازی‌ها

میزان نوشت: عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت که این مجمع از خصوصی‌سازی نشدن برخی مراکز و صنایع دولتی و بد واگذار شدن که خلاف قانون و اهداف اصل ۴۴ است گله دارد و باید در دستور کار قرار بگیرد.

حسین مظفر در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اینکه با گذشت بیش از ۱۵ سال از ابلاغ سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی هنوز آثار اجرای ابعاد مختلف این سیاست بویژه در محورهایی مانند توانمندسازی بخش خصوصی و مردمی کردن اقتصاد محسوس نیست؛ بیان کرد: بعضی از موارد که باید خصوصی بشود نشده در حالی که سیاست آن ابلاغ شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه اراده نظام بر این است که مشارکت مردم در امر اقتصاد افزایش یابد، گفت: آنچه امروز شاهد هستیم این است که خصوصی‌سازی واقعی انجام نشده است و بعضاً سواستفاده‌هایی بوده و مشکلاتی رابه وجود آورده است.

وی اظهار کرد: همچنین طی سال‌های اخیر خصوصی‌سازی به بخشی از دولت و نظام واگذار و اصطلاح غیر درست (خصولتی) انجام شده است. این از نقایص موجود در خصوصی سازی است که نظام نظارتی قرص و محکم باید دنبال کار باشد.
مظفر گفت: مجمع تشخیص مصلحت نظام از هر دو مسئله خصوصی‌سازی نشدن برخی مراکز و صنایع دولتی و بد واگذار شدن که خلاف قانون و اهداف اصل ۴۴ است گله دارد و باید در دستور کار قرار بگیرد.

وی با بیان اینکه حل مشکلات خصوصی‌سازی در دستور کار مجمع تشخیص مصلحت نظام قرار دارد در پایان اظهار کرد: در این مجمع همچنین چند جلسه نظارتی در مسئله خصوصی‌سازی تشکیل و گزارش نظارتی هم ارائه شده است.

2323
کد خبر 1409554

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =