پاسخ مرتضی شایسته به انصراف سازندگان «شنای پروانه» از اکران

ایسنا نوشت: دبیر شورای صنفی نمایش گفت: توصیه ما به سازندگان فیلم «شنای پروانه» ادامه اکران است، چون در غیر این صورت نظم سینما به هم می‌ریزد.

مرتضی شایسته در پی اعلام انصراف تهیه‌کننده فیلم «شنای پروانه» از اکران به احترام کادر درمان کشور، بیان کرد: برای این اتفاق با شورای صنفی نمایش هماهنگی صورت نگرفته و توصیه روز گذشته (۲۲ تیرماه) ما هم در شورا به آقای صدرعاملی (تهیه‌کننده فیلم)، ادامه کران بود. این مطابق قانون نیست که هر کسی شرایط را آن‌طور که خودش می‌خواهد مناسب ندید، تصمیم بگیرد فیلمش را از پرده پایین بکشد. این کار نظم سینما را به هم می‌ریزد. بنابراین توصیه ما به ادامه اکران است و غیر از این هم نخواهد بود، مگر این‌که ستاد ملی مبارزه با کرونا اعلام کند فعالیت سینما به صلاح نیست که فعلا هم چیزی اعلام نکرده‌ است.

شایسته گفت: به هر حال هر کسی که در این شرایط فیلم خود را اکران می‌کند قطعاً بابت مخاطب و فروش آن نگرانی داشته و دارد، اما شرایط را پذیرفته است. تمام پرسنل و کارکنان سینماها پروتکل‌های بهداشتی را به طور کامل رعایت می‌کنند و سینما شرایط بهتری را نسبت به برخی دیگر از مراکز دارد.

در این باره بخوانیداکران «شنای پروانه» متوقف شد

دبیر شورای صنفی نمایش در پاسخ به این‌که با این حال با توجه به افزایش مبتلایان و فوتی‌های کرونا نسبت به اوایل تیرماه، اگر سازندگان این فیلم مایل به ادامه اکران در شرایط فعلی نباشند آیا شورای صنفی مانع می‌شود، گفت: در این‌باره شورای صنفی نمایش تصمیم‌گیری خواهد کرد، اما به طور کلی فکر می‌کنم اگر صاحب فیلمی نگران باشد، فیلمش را برای اکران ارائه نمی‌کند و وقتی اکران می‌شود یعنی شرایط را پذیرفته است. ضمن این‌که ما به هر حال تمهیداتی را هم برای این فیلم‌ها درنظر گرفته بودیم.

«شنای پروانه» به کارگردانی محمد کارت که بهترین فیلم از نگاه تماشاگران در سی‌وهشتمین جشنواره فیلم فجر بود، با بازی جواد عزتی، امیر آقایی، طناز طباطبایی و مه‌لقا باقری همراه است.

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1409691

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =