تمدید سه ماهه اعتبار پروانه های اکتشاف معادن تعطیل در استان سمنان

معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان از افزایش سه ماهه اعتبار پروانه های اکتشاف معدنی در استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین  استان سمنان ، محمد فروهر با اعلام این خبر گفت: مدت سه ماه به اعتبار کلیه پروانه های اکتشاف دارای اعتبار که فعالیت آنها به نحوی به علت گسترش و شیوع ویروس کرونا تعطیل گردیده و یا راکد مانده است اضافه می شود.
وی تصریح کرد: بمنظور کاهش آثار ضرر و زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا و با توجه به ابلاغ شورای عالی معادن ، مقرر شد مدت سه ماه بدون اخذ هزینه های مربوطه موضوع تبصره ۳ ماده قانون معادن به اعتبار کلیه پروانه های اکتشاف معادن اضافه گردد.
معاون امور معادن سازمان صنعت ، معدن و تجارت استان سمنان افزود: این مصوبه در راستای مساعدت با مکتشفین و سرمایه گذاران معدنی در جهت کاهش اثر ضرر و زیان ناشی از شیوع ویروس کرونا در جلسه شورای عالی معادن مطرح گردید که با توجه به تبصره ۴ ماده ۱۲ قانون معادن ، رای قطعی و لازم الاجرای شورا صادر گردیده است.
محمد فروهر اظهار داشت: مصوبات شورای عالی معادن برای اشخاص داخل کشور سه ماه و افراد مقیم خارج از کشور شش ماه از تاریخ ابلاغ قابل اعتراض خواهد بود و خارج از مهلت های ذکر شده ، تصمیمات شورای عالی معادن قابل اعتراض نمی باشد.
محمد فروهر خاطرنشان کرد: در بخش معدن استان سمنان در حال حاضر تعداد ۱۸۳ فقره پروانه اکتشاف و تعداد ۶۷ فقره گواهی کشف دارای اعتبار  می باشد و تعداد ۶۲۹ معدن نیز دارای پروانه بهره برداری هستند و فعالیت می کنند.

46

کد خبر 1409702

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =