اشتغال ۱۱هزار نفر در ۸۵۰شعبه "رفاه"

شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، با به‌کارگیری نیروهای متخصص بومی و اشتغالزایی برای تعداد بسیاری از جوانان؛ سهم بسزایی در افزایش میزان اشتغالزایی و رونق اقتصادی داشته است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه به‌عنوان یکی از قدیمی‌ترین فعالان حوزه خرده‌فروشی در کشور در راستای تحقق اهداف توسعه و کمک به رونق اقتصاد گام‌های موثری در این برداشته است.
در همین زمینه دکتر رسول محمدی، عضو هیات‌مدیره و مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه در گفت وگویی با اشاره به اقدامات اخیر این بنگاه اقتصادی گفت: «ما در طول این مدت تلاش کردیم بتوانیم فروشگاه رفاه را که به‌عنوان یک برند ملی و خوشنام مطرح است، در عرصه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و همچنین در عرصه توزیع کشوری، صاحب سبک و صاحب نشان معتبر نشان دهیم. بنابر گفته بسیاری از متخصصان و صاحب‌نظران اقتصادی، رفاه در چند سال اخیر با اتفاقاتی که رقم زد تا حد زیادی موفق شد رسالت خود را به سرانجام برساند. ما در تلاشیم همزمان با توسعه فروشگاه‌های رفاه، نشان‌های تجاری دیگری که در حال فعالیت هستند را ترغیب کنیم که در مسیر رشد و تعالی با همت بیشتری حرکت کنند و در آینده نزدیک بتوانیم این نشان‌های تجاری داخلی را در سراسر دنیا مطرح کنیم.»
دکتر محمدی در ادامه با تاکید بر اقدامات مثبت فروشگاه رفاه طی دو سال اخیر در توضیح اصلاحات عملیاتی انجام شده در این بنگاه اقتصادی، تصریح کرد: «این بنگاه اقتصادی خصوصی در سالی که گذشت توانست تجربه اشتغالزایی برای ۱۱هزارنفر به صورت مستقیم، در بیش از ۸۵۰شعبه به مساحت فروش ۵۰۰هزار مترمربع را ثبت کند. میزان توسعه سطح فروش و اجرای طرح توسعه راهبردی فقط در سال گذشته با ۲۳سال از آغاز فعالیت این شرکت برابری کرد. همچنین در سال گذشته که با شعار «حمایت از کالای ایرانی» نام‌گذاری شده بود، بیش از ۹۷درصد کالاهای عرضه شده در فروشگاه رفاه، ایرانی بود. در سال‌جاری که «جهش تولید» نام گرفته است، کمپین‌های متعددی که عمدتا تخفیف‌محور هستند، برای تشویق مشتریان محترم برپا شد تا امکان عرضه کالاهای باکیفیت داخلی فراهم شود. به‌طور مثال در کمپین «حراجستون» که به مدت ۶روز و با هدف رنگین‌ترشدن سفره‌های ایرانی در هر ماه برگزار می‌شود، اقلام مصرفی در مجموع با تخفیف ۳۰تا۴۰میلیاردتومان به فروش می‌رسد. همچنین رفاه در تلاش است با کمک مقامات دولتی فعالیت موثر و مستحکمی در کشورهای همسایه همچون عمان، قطر و عراق داشته باشد. رفاه در سال گذشته برای فراهم کردن یکی از کالاهای اساسی پروتئینی، کارخانه فرآوری گوشت را در شهرک نصیرآباد افتتاح کرد که به موجب آن هم‌اکنون حدود ۲۰۰پرسنل در این کارخانه مشغول به فعالیت هستند. به پشتوانه تولیدات این کارخانه عرضه گوشت گرم شهر تهران زیر قیمت تنظیم بازار میسر شده است.
فروشگاه‌های رفاه با وارد شدن به طرح تحول، جانی دوباره گرفته و آماده رقابت با دنیای خرده‌فروشی جهان است. سال‌هاست که سازمان توسعه تجارت در حوزه صادرات غیرنفتی در حال فعالیت بوده و گام‌های بزرگی در این راستا برداشته است. امروزه با وجود سختی‌ها و تحریم‌ها، یک شرکت خصوصی توانسته در دنیای رقابتی جای پای محکمی برای خود ایجاد کند. از این پس مسئولیت کارشناسان و فعالان اقتصادی است که با حمایت از صنعت خرده‌فروشی کشور به صادرات غیرنفتی و عرضه کالاهای ایرانی در خارج از کشور کمک کنند.
این شرکت بعد از فروش ویژه در روزهای ابتدایی سال همزمان با عید نوروز، با برگزاری جشنواره بزرگ فروش با نام «کمپین همدلی» و تخفیفات چشمگیر کالاهای اساسی در سبد خانوار ایرانی و همچنین افزایش ساعات کاری فروشگاه‌ها به دلیل اقبال چشمگیر مشتریان، به استقبال ماه مبارک رمضان رفت. باتوجه به آغاز به کار شعب جدید فروشگاه‌ها، افزایش ساعات کاری فروشگاه‌های منتخب، رشد چشمگیر میزان سطح فروش، رشد تعداد پرسنل، رسیدن تعداد نیروی کار با احتساب شرکت‌های زیرمجموعه به حدود ۱۱هزار نفر و افزایش کیفیت خدمت‌رسانی اعضای خانواده بزرگ رفاه در فروشگاه‌های رفاه سراسر کشور، انتظار می‌رود این بنگاه اقتصادی خصوصی در میان ۳۰شرکت برتر از نظر میزان اشتغالزایی در سال‌جاری قرار بگیرد. در روزهای شیوع بیماری کرونا و افزایش مشکلات اقتصادی و معیشتی، رکود، گرانی و افزایش احتمالی آسیب‌های اجتماعی متاسفانه بسیاری از نیروهای کار در حوزه‌های شغلی مختلف در کشور از کار بیکار شدند و تعداد زیادی از بنگاه‌های اقتصادی در پی تعدیل نیرو برآمدند. این در حالی است که شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه، با به‌کارگیری نیروهای متخصص بومی و اشتغالزایی برای تعداد بسیاری از جوانان به تناسب احداث شعب جدید، سهم بسزایی در افزایش میزان اشتغالزایی، رونق اقتصادی و جلوگیری از پیامدهای منفی و زیان‌بار بیکاری داشته است که این عمل می‌تواند از منظر عمل به مسئولیت اجتماعی، رفع دغدغه اقتصادی تعدادی از جوانان و افزایش امنیت اجتماعی در پی برطرف کردن دغدغه‌های اقتصادی را به همراه داشته باشد. اقدامات مذکور در فروشگاه‌های رفاه، جزو اقدامات جهادی با نتایج موثر و بازتاب مثبت بود که توجه و تقدیر مقامات دولتی را نیز برانگیخت.»
او با اشاره به اهداف شرکت در انتخابات هیات‌مدیره اتحادیه کشوری صنف فروشگاه‌های زنجیره‌ای افزود: «ما در سال‌های گذشته در تلاش بودیم که اصناف و اتحادیه‌ها نقش مهم و موثرتری در تصمیم‌گیری‌های کلان کشوری ایفا کنند. خوشبختانه دولت هم به این رویکرد اعتقاد دارد و تلاش می‌کند این نقش پررنگ‌تر شود. رفاه هم به‌عنوان یکی از ارکان موثر زنجیره توزیع در کشور این مسئولیت را حس می‌کند که باید در این مسیر پرفراز و نشیب به اتحادیه کمک کند.»
مدیرعامل شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای رفاه با اشاره به اهداف اتحادیه فروشگاه زنجیره‌ای و بررسی میزان موفقیت در راستای تحقق وظایف این تشکل افزود: «امروزه ما باید با کمک، همفکری و مشورت بتوانیم اتفاقات بهتری را رقم بزنیم. یک هدف به‌عنوان استراتژی کلان باید در اتحادیه دنبال شود آن هم این است که یک اتاق فکر که بتواند سازوکار اجرایی موثری برای زنجیره توزیع کشور داشته باشد را اجرا کنیم. شاید طی سه سالی که از عمر اتحادیه فروشگاه‌های زنجیره‌ای می‌گذرد ما کمتر به این نگاه نزدیک شده‌ایم؛ چراکه بیش از اندازه درگیر کارهای کوچک و کم‌اهمیت بودیم.
دکتر محمدی در پایان با تاکید بر ضرورت حضور فعال اعضا در انتخابات اتحادیه ابراز امیدواری کرد: «این اتحادیه یک اتحادیه صنفی است و ما به‌عنوان یک مجموعه متعهد باید در قالب یک اتاق فکر و بازوی اجرایی توانمند برای دولت امور خود را مدیریت کنیم. تمام اعضای اتحادیه باید تلاش کنند که از همه ظرفیت‌ها در قالب تشکیل کمیسیون‌های تخصصی استفاده شود تا بتوانیم پایه‌گذار یک تحول بزرگ در صنعت خرده‌فروشی کشور باشیم.»

46

کد خبر 1409708

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =