شهروندان اراکی مشکلی در تهیه ماسک ندارند

فرماندار اراک گفت: حدود ۶۰ درصد مردم اراک در حال حاضر از ماسک استفاده می‌کنند که برای شکست دادن کرونا باید به میزان ۸۰ درصدی برسیم.

به گزارش خبرآنلاین از مرکزی : دکتر حسین بختیاری افزود: آخرین بررسی‌ها نشان می‌دهد در کنار رعایت فاصله اجتماعی و شستن مستمر دست‌ها، ماسک زدن یک عامل مهم برای جلوگیری از این ویروس منحوس است و زدن ماسک در مقابل گرفتار شدن به این بیماری کار سختی نیست، ماسک به اندازه کافی در داروخانه‌ها و مراکز عرضه ماسک وجود دارد و مردم خود نیز می‌توانند به راحتی ماسک را در منازل خود تهیه کنند.
او اظهار داشت: بیشترین آمار ابتلا به ویروس کرونا در عروسی‌ها و آیین های سوگواری متوفیان گزارش شده و انتظار می رود مردم خطر این ویروس را جدی بگیرند و به هیچ عنوان در آیین‌های عزا، عروسی و میهمانی‌ها شرکت نکنند.
وی تصریح کرد: حضور در پارک‌ها و مراکز عمومی شلوغ نیز از دیگر نگرانی‌ها است و انتظار است مردم برای ضرورت از منازل خارج شوند و در این هنگام نیز تمام نکات لازم بهداشتی را رعایت کنند.
فرماندار اراک ادامه داد: کرونا همه قشرهای مختلف مردم از نوزاد تا سالمند را گرفتار کرده و این ویروس به هیچ کسی رحم نمی‌کند و شهروندان باید از زمانی‌که از منازل خود خارج می‌شوند و تا زمانی‌که دوباره به منزل باز می‌گردند، از ماسک استفاده کنند.
وی به فوت ۲ پزشک حاذق اراک بر اثر ابتلا به کرونا اشاره کرد و گفت: شمار زیادی از پزشکان و کادر درمان استان مرکزی و شهرستان اراک درگیر این بیماری شده‌اند و این موضوع نگران کننده است و خستگی امان بسیاری از پزشکان، پرستاران و کادر درمان را گرفته است.
دکتر بختیاری گفت: بحث نظارت بر واحدهای صنفی، صنایع کوچک و ادارات و نهادهای مختلف از ۲ هفته گذشته در قالب ۱۴ گروه متشکل از بازرسی، اصناف، فرمانداری، اداره صمت و پلیس اماکن آغاز شده و با جدیت در حال انجام است.
فرماندار اراک افزود: در هفته نخست اجرای برنامه الزامی شدن شیوه نامه‌های بهداشتی به این واحدها تذکر داده شده و پس از آن هر واحد و دستگاهی که نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی کم توجه باشد، برخورد قاطع صورت می‌گیرد.
وی در پایان یادآور شد: همه رسانه‌ها و مطبوعات باید بیش از پیش در راستای آگاه رسانی به جامعه و مردم در خصوص خطرات ویروس کرونا پای کار آیند و همه بدانند که خطر جدی است و کوچکترین سهل‌انگاری می‌تواند عواقب جبران‌ناپذیری را در پی داشته باشد.

48

کد خبر 1409769

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =