اولین نیروگاه خورشیدی در دهدشت به بهره برداری رسید/تصاویر

رئیس اداره کمیته امداد امام خمینی ره دهدشت از بهره برداری از اولین نیروگاه تولید برق با استفاده از پنل های خورشیدی در دهدشت خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از کهگیلویه، سید عبدالخالق آرامش دوست رئیس کمیته امداد امام خمینی ره شهرستان کهگیلویه در گفت و گو با خبرنگاران  اظهار داشت و گفت؛ اولین نیروگاه ۵kw تولید برق با استفاده از پنل های خورشیدی با حمایت و مساعدت کمیته امداد امام‌خمینی شهرستان کهگیلویه جهت مددجویان تحت حمایت با اعتباری معادل ۴۵۰/۰۰۰/۰۰۰ریال در قالب تسهیلات قرض الحسنه راه اندازی و اجرا گردید.

وی افزود؛این پروژه ها در قالب طرح های اشتغالزایی کمیته امداد به منظور توانمندسازی و رسیدن به خودکفایی مددجویان تحت حمایت اجرا و مورد بهره برداری قرار میگیرد.

آرامش دوست در ادامه افزود: این نیروگاههای تولید برق به طور متوسط  قادر خواهند بود تا روزانه ۳۰ kwبرق تولید و وارد شبکه سراسری نمایند.

این مسئول عنوان کرد؛همچنین میزان درآمد حاصل از تولید و فروش برق این نیروگاههای خانگی بطور متوسط بصورت ماهیانه تا ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ریال برای خانواده ای مجری طرح خواهد بود.

وی در پایان افزود؛قرار است تا پایان سالجاری در سطح شهرستان کهگیلویه از طریق کمیته امداد امام خمینی اداره دهدشت و تعداد ۳۰طرح از این نوع طرح های تولیدی و اشتغالزایی اجرا و به بهره برداری برسد.

مشخصات طرح های نیروگاه ۵kwتولید برق:
 
در هر ساعت ۵kw برق تولید می کنند.

در طول روز از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۳ بعدازظهر ۶ ساعت تابش مفید و جذب انرژی مفید دارند.

۶*۵=۳۰تولید برق روزانه

قیمت هر کیلو وات برق ۱۰۴۰۰ریال است که ازطریق سازمان انرژی در تهران قابل پرداخت هست .

ماهی ۱۲/۰۰۰/۰۰۰ریال درآمد زایی خواهند داشت .

فضای مورد نیاز برای این طرح ها ۴۰ متر مربع است.

پنل ها تا بیست سال گارانتی

اینورتر زیر صفحات تا ۱۱ میلیون تومان قیمت آن و تا ۵  سال گارانتی است   

کنتور با کابل ۱۱/۰۰۰/۰۰۰ریال است.

48

کد خبر 1409813

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =