آیت الله علوی گرگانی: موقوفات فراموش شده در کشور احیا شود

مرجع تقلید شیعیان گفت: در کشورمان موقوفاتی وجود دارد که بسیار ارزشمند هستند ولی متاسفانه به مرور زمان فراموش شده است و احیا کردن این موقوفات بسیار مشکل است، اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

به گزارش خبرآنلاین از قم : آیت الله علوی گرگانی مرجع تقلید شیعیان ظهر امروز در دیدار با حجت الاسلام اسکندری مدیر کل سازمان اوقاف و امور خیریه استان قم که در دفتر معظم له برگزار شد، اظهار داشت: احیای موقوفاتی که مورد استفاده نیستند باید مورد تاکید سازمان اوقاف و امور خیریه باشد.

وی افزود: در کشورمان موقوفاتی وجود دارد که بسیار ارزشمند هستند ولی متاسفانه به مرور زمان فراموش شده است و احیا کردن این موقوفات بسیار مشکل است ولی باید اقدامات لازم در این زمینه انجام شود.

مرجع تقلید شیعیان بیان کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که سازمان اوقاف باید مورد توجه قرار دهد این است که جامعه از موقوفات حداکثر استفاده را ببرد.

استاد سطوح عالی حوزه علمیه تصریح کرد: در دیدار با حجت الاسلام محمدی مدیر کل سابق اوقاف و امور خیریه این موضوع را تاکید کردم که آثار مراجع و بزرگان دینی احیا شود که این پیشنهاد را پذیرفت و به این موضوع عمل کرد.

آیت الله علوی گرگانی با اشاره به ارزش و جایگاه وقف در اسلام عنوان کرد: موقوفات زیادی وجود دارد که از گذشته به دست ما رسیده است که باید همچون گذشتگان در زمینه وقف اهتمام داشته باشیم.

وی ترغیب جامعه به وقف اموال مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: اگر آثار وقف را به جامعه نشان دهیم مردم نیز تشویق می شوند تا اموال خود را وقف کنند که اهمیت این موضوع در سیل و کرونا به خوبی نمایان شد.

48

کد خبر 1409830

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =