۲ هفته سرنوشت‌ساز در گلستان/ مردم رعایت کنند کرونا را کنترل می‌کنیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان گفت: دو هفته سرنوشت‌ساز برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در استان پیش‌رو داریم.

به گزارش خبرآنلاین از گرگان : عبدالرضا فاضل ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه استان گلستان اظهار داشت: پیک نخست کرونا اسفندماه در گلستان رخ داد که از آن عبور کردیم و در فصل بهار شاهد سیر نزولی شیوع این بیماری در استان بودیم.

وی افزود: پس از ماه مبارک رمضان و به‌ویژه از ابتدای تیرماه پیک دوم کرونا در گلستان آغاز شد و اکنون ۶۸۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی ادامه داد: در پیک اسفندماه هزار و ۲۶۰ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری بودند اما اکنون با وجود وضعیت قرمز حدود نصف پیک نخست بستری داریم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان با بیان اینکه دو هفته سرنوشت‌ساز برای جلوگیری از افزایش شیوع کرونا در استان پیش‌رو داریم، گفت: اگر مردم در این مدت رعایت نمی‌کردند ممکن بود مبتلایان بیشتری داشته باشیم و از آنها تقاضا داریم مانند اسفندماه رعایت کنند تا از این پیک هم به سلامت عبور کنیم.

فاضل اضافه کرد: زدن ماسک تاثیر زیادی در جلوگیری از شیوع کرونا دارد و اگر رعایت نشود ممکن است به شرایط پیک نخست در اسفندماه بازگردیم.

وی ادامه داد: وضعیت کرونا در شهرستان‌های استان هر سه روز یک بار اعلام می‌شود و در حال حاضر تمام شهرستان‌ها در وضعیت قرمز قرار دارند و محدودیت‌های مصوب شده تا یکشنبه آینده اعمال خواهد شد.

فاضل تصریح کرد: قطعا این محدودیت‌ها تبعات اقتصادی و معیشتی به دنبال دارد و از مردم می‌خواهیم با رعایت بیشتر به بهتر شدن وضعیت کمک کنند.

وی خاطرنشان کرد: باید نظارت‌ها و برخوردها جدی‌تر شود و همکاران ما در مرکز بهداشت  گزارش تخلفات اصناف را ارائه می‌کنند و گزارشات مردمی هم توسط رسانه‌ها اطلاع داده می‌شود.

48

کد خبر 1409835

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 10 =