افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد/ گچساران همچنان در صدر آمار مبتلایان روزانه

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کرونا در استان به ۳۵ نفر خبر داد و گفت: امروز متاسفانه یک مورد فوتی جدید گزارش شد که این بیمار ۹۱ ساله ساکن کهگیلویه دچار بیماری فشارخون و دیابت بود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج؛ دکتر پرویز یزدان پناه گفت: در بیست و سومین روز از تیرماه، ۱۸۹ بیمار در بیمارستان های معین کرونای استان بستری هستند که ۸۴ نفر مبتلای قطعی به کرونا می باشند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ بیمار کرونایی نیز در بخش آی سی یو بیمارستان‌های استان بستری می باشند، اذعان داشت: هم اکنون تعداد بهبود یافتگان بیماران کرونایی کهگیلویه و بویراحمد تاکنون ۱۶۷۸ مورد گزارش شده است.

دکتر یزدان پناه اظهار داشت: امروز نیز جواب ۱۰۱ نمونه را ازآزمایشگاه تشخیصی مولکولی یاسوج دریافت کردیم که بیشرین موارد در گچساران(٦٠ درصد)، دهدشت(٢٠ درصد موارد مثبت) و بقیه در سایر شهرهای استان بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: افزایش شمار مبتلایان به کرونای استان نتیجه کم توجهی به دستورالعمل های بهداشتی پیشگیری از کرونا است که علاوه بر به خطر انداختن سلامت فرد، سلامت سایر اطرافیان را نیز به خطر انداخته است.

دبیر ستاد استانی کرونا در پایان خاطر نشان کرد:  لزوم استفاده از ماسک ، رعایت فاصله فیزیکی، عدم حضور در تجمعات ، عدم سفر به شهرها و استانهای مجاور و رعایت دستورالعمل های بهداشتی در ادارات و اصناف کمک به کنترل بیماری و کاهش مرگ و میر در استان می شود .

48

کد خبر 1409855

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =