سالانه ۷۰هزار تن گوشت مرغ در قزوین تولید می‌شود

معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: سالانه حدود ۶۵ تا ۷۰هزار تن گوشت مرغ در مرغداری‌های استان تولید می‌شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی شاپورزاده، معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: در صورت تقاضای بازار می توان این میزان تولید را به ۱۰۰هزار تن افزایش داد.
او اظهار کرد: ظرفیت تولید مرغداری‌های استان از۸۰ هزارتن در سال‌های اخیر؛ در حال حاضر به ۱۰۰هزار تن افزایش پیدا کرده است.
شاپورزاده تصریح کرد: حدود ۶۰درصد از این میزان در داخل استان مصرف و مابقی به استان های همجوار صادر می شود.
معاون بهبود تولیدات دامی سازمان جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه در حال حاضر مشکل خاصی برای تامین نهاده و خوراک برای واحدهای دام و طیور قزوین وجود ندارد گفت: در صورت افزایش تقاضا برای مصرف گوشت مرغ در بازار، مرغداری های استان ؛ توان افزایش ظرفیت تولید را دارند و در مجموع می توانند ۳۰ تا ۴۰درصد به جوجه ریزی و تولیدات خود بیافزایند.
او در ادامه با اشاره به توزیع روزانه ۱۰تن مرغ منجمد در استان قزوین طی روزهای اخیر با هدف مناسب سازی قیمت، اظهارکرد: آمادگی لازم برای تداوم عرضه مرغ منجمد با هدف تعادل سازی قیمت این محصول وجود دارد.
این مقام مسئول در ادامه گفت: شرکت پشتیبانی امور دام به نمایندگی از وزارت جهاد کشاورزی به منظور حمایت از تولیدکنندگان و مصرف کنندگان و متعادل سازی قیمت؛ اقدام به خرید و ذخیره سازی و توزیع مرغ در مواقع مورد نیاز می کند.

48

کد خبر 1410149

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =