کارگاه‌های آموزش فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در دوران کرونا با نصف ظرفیت فعال هستند

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: در دوران کرونا کارگاه‌های آموزشی با نصف ظرفیت با رعایت پروتکل‌های بهداشتی فعال هستند و در این مدت ۴ هزار و ۷۲۵ نفر در مراکز دولتی آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را فرا گرفتند.

به گزارش خبرآنلاین از بیرجند : حسین خوش‌آیند  اظهار داشت: با آغاز شیوع کرونا طبق برنامه‌ریزی‌هایی که داشتیم برخی مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای تعطیل شده و برخی با رعایت کامل اصول بهداشتی با نصف ظرفیت فعال هستند.

وی با بیان اینکه دوره‌های آموزشی به صورت مجازی و حضوری برگزار می‌شود افزود: کارگاه‌های آموزشی با حداقل کارآموز و افراد هنرجو با رعایت کامل نکات بهداشتی برگزار می‌شود و تاکنون موردی از کرونا در مراکز کارگاهی و آموزشی گزارش نشده است.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی گفت: ۱۷۶ آموزشگاه خصوصی فنی و حرفه‌ای در استان داریم که مراکز خصوصی و آزاد نیز با رعایت نکات بهداشتی فعالیت می‌کنند و برخی از دوره‌ها نیز به صورت مجازی برگزار می‌شود و در سه ماهه امسال ۵۸۷ نفر از آموزشگاه‌های آزاد فنی و حرفه‌ای استفاده کردند.

خوش‌آیند بیان کرد: در این مدت ۴ هزار و ۷۲۵ نفر آموزش‌های فنی و حرفه‌ای را در استان دیدند.

وی تصریح کرد: مراکز فنی و حرفه‌ای در تمامی شهرستان‌های استان وجود دارد و ۱۹ مرکز دولتی و ۱۷۶ آموزشگاه آزاد فنی و حرفه‌ای داریم که از این تعداد در مرکز استان در چهار نقطه شهر مرکز دولتی داریم و بر اساس استانداردهای بین المللی در استان ۵۵۰ تا ۶۰۰ حرفه شغلی در بخش دولتی و خصوصی آموزش داده می‌شود و در مراکز دولتی نیز آموزش‌های ما رایگان است و تنها هزینه ثبت نام و آزمون دریافت می‌شود.

مدیرکل فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی در پاسخ به شهریه بالا برخی از رشته‌ها در آموزشگاه‌های خصوصی گفت: برخی از شهروندان از جمله بانوان نسبت به شهریه برخی رشته‌های مانند خیاطی و آرایشگری گلایه دارند اما بر اساس دستورالعمل فنی حرفه‌ای بخشی از رشته‌ها که ظرفیت آموزش در بخش خصوصی وجود دارد به منظور تقویت بخش خصوصی آموزش را به آنها واگذار می‌کنیم.

خوش‌آیند ادامه داد: برخی از رشته‌ها مانند اتومکانیک به دلیل اینکه به تجهیزات و ماشین آلات زیادی نیاز دارد در بخش دولتی آموزش داده می‌شود اما برخی رشته‌ها مانند آرایشگیری، خیاطی و دیگر رشته‌ها که شرایط برای آموزش در بخش خصوصی فراهم است به آنها واگذار می‌شود اما در استان تلاش کردیم تخفیف 50 درصدی بگیریم.

وی گفت: در بخش دولتی در استان 120 کارگاه آموزشی با 600 رشته شغلی داریم و آموزش‌ها در مراکز ثابت، سیار، مناطق عشایری، جوار زندانها و مراکز نظامی انجام می‌شود.

48

کد خبر 1410231

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =