رئیس سازمان بسیج سازندگی: ۵۰ درصد اعتبارات محرومیت‌زدایی بسیج صرف «مشکلات منابع آب» می‌شود

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: ۵۰ درصد اعتبارات محرومیت زدایی در حوزه آب هزینه خواهد شد و مابقی دیگر در دو بخش مسکن و اشتغال در حاشیه شهرها و روستاها به کار گرفته خواهد شد.

به گزارش خبرآنلاین از بجنورد،  محمد زهرایی امروز در سومین نشست شورای برنامه‌ریزی و توسعه خراسان شمالی اظهار داشت: ۷۰ درصد منابع اعتباری بسته‌های معیشتی که در طرح مواسات به آسیب‌دیدگان ناشی از کرونا و اقشار محروم توزیع شد از محل کمک‌های نقدی و غیرنقدی مردم بوده است.

وی با بیان اینکه ۳۰ درصد دیگر اعتبارات به کمک نهادهای حکومتی و حمایتی نظیر بسیج، سپاه و آستان قدس رضوی بوده است افزود: بیش از ۷ میلیون و ۱۵۰ هزار بسته معیشتی تهیه و در بین اقشار محروم و آسیب‌پذیر توزیع شد که این مهم نشان از توجه مردم به باورهای دینی و نوع‌دوستی دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در ادامه با اشاره به اینکه مرحله دوم کمک مومنانه در سه مقطع زمانی اجرا خواهد شد گفت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری در سال جاری نهضت جهش تولید با هدف محرومیت‌زدایی در ابعاد اجتماعی و مردمی از سوی سازمان بسیج سازندگی کشور تهیه شده است.

وی در ادامه از اختصاص ۵۰ درصد اعتبارات محرومیت‌زدایی در حوزه آب خبر داد و در این گفت: ۵۰ درصد اعتبارات محرومیت زدایی در حوزه آب هزینه خواهد شد و مابقی دیگر در دو بخش مسکن و اشتغال در حاشیه شهرها و روستاها به کار گرفته خواهد شد.

زهرایی در پایان با بیان اینکه با اجرای پروژه‌های کوچک می‌توانیم رضایت مردم را جلب کنیم گفت: برای حل محرومیت‌زدایی باید از ظرفیت‌های مختلف دستگاه‌ها استفاده کنیم لذا انسجام بیشتر درگرو تعریفی واحدی از محرومیت است.

48

کد خبر 1410244

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =