شبکه دیده‌بانی هواشناسی ایران با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد

رئیس سازمان هواشناسی گفت: متاسفانه شبکه دیده‌بانی هواشناسی کشور به دلیل کمبود اعتبار و نبود تجهیزات عقب بوده و نیازمند توجه و حمایت ویژه مسئولان در جهت تخصیص اعتبار است.

به گزارش خبرآنلاین از بجنورد: سحر تاج‌بخش امروز با حضور در خراسان شمالی در جمع اصحاب رسانه این استان اظهار داشت: متاسفانه شبکه دیده‌بانی هواشناسی کشور به دلیل کمبود اعتبار و نبود تجهیزات عقب بوده و نیازمند توجه و حمایت ویژه مسئولان در جهت تخصیص اعتبار است.

وی با تاکید بر ارتقاء تجهیزات هواشناسی و دیده‌بانی٬ افزود: با توجه به اینکه کشور ایران از نظر توپوگرافی و اقلیم‌های مختلف دارای شرایط ویژه‌ای است، ارتقاء تجهیزات هواشناسی و دیده‌بانی بسیار حائز اهمیت است.

رئیس سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه در حال حاضر شبکه دیده‌بانی کشور با استانداردهای جهانی فاصله زیادی دارد٬ گفت: راه اندازی راهدار و ایستگاه‌های هواشناسی استاندارد نیازمند توجه ویژه مسئولان در حوزه تجهیزات هواشناسی و امکانات مورد نیاز است که باید مورد اهتمام قرار بگیرد.

وی از کمبود ۳ هزار باران‌سنج خودکار در کشور خبر داد و بیان داشت: در حال حاضر ۳ هزار باران‌سنج خودکار در کشور وجود دارد اما برای رسیدن به استاندار و میانگین جهانی نیازمند ۳ هزار باران‌سنج دیگر هستیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در خاتمه با اشاره اینکه به ازای هر ۵۰ کیلومتر باید یک ایستگاه خودکار هواشناسی وجود داشته باشد خاطرنشان کرد: سازمان هواشناسی کشور تلاش دارد تا به صورت مشترک از داده های ایستگاهی سایر دستگاه‌ها از جمله وزارت نیرو استفاده کند.

48

کد خبر 1410245

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 15 =