مصاحبه دیشب شبکه یک با رییس مجلس می توانست خیلی بهتر باشد

خبرنیوز نوشت:محمد باقر قالیباف رییس مجلس شورای اسلامی شب گذشته در گفت و گویی که به صورت زنده از شبکه اول سیما پخش شد به سوالات مطرح شده پاسخ گفت.

جدای از سوالات مجری این برنامه گفت و گو محور و پاسخ های رییس مجلس، برخورد مجری با رییس مجلس قابل توجه و تامل بود.

به نظر می رسید نوع سوالات و همچنین برخورد مجری شبکه یک با رییس مجلس با موارد مشابه گذشته متفاوت بود.

این که مجری برنامه باید و حتما احترام مهمانش را به جای آورد از اصول حرفه ای یک مصاحبه کننده خوب است اما نوع سوالات و حتی نوع عبارات به کار رفته هم باید حرفه ای باشد.

نوع عبارات و جملات مجری یا خبرنگار باید به نحوی باشد که ضمن احترام به مصاحبه شونده این برداشت در مخاطب ایجاد نشود که بین خبرنگار و فردی که با او مصاحبه انجام می شود رابطه رییس و مرئوس برقرار است.

این اتفاق اما در گفت و گوی امشب شبکه یک از همان ابتدای مصاحبه روی داد. آنجا که مجری خطاب به قالیباف گفت:« آقای دکتر خیلی متشکریم که ما را برای این مصاحبه به حضور پذیرفتید».

یک مجری و خبرنگار حرفه ای جز در مواردی خاص که مصاحبه شونده از مقام بالای معنوی و مذهبی برخوردار باشد به مصاحبه شونده اش نمی گوید «خیلی متشکریم که مار را به حضور پذیرفتید.»

در هنگام سوالات هم مجری برنامه شبکه یک چنان با احتیاط و محافظه کارانه از رییس مجلس سوال می کرد که انگار کارمند قالیباف است و حال روبروی رییسش نشسته و سوالاتی باب دلخواه او مطرح می کند.

البته هیچ بعید نیست سوالات مطرح شده با مشاوران رسانه ای رییس مجلس هماهنگ شده باشد و مجری هم در این ماجرا بی تقصیر، اما لااقل نوع کلمات و عبارات و زبان بدن مجری می توانست حرفه ای باشد تا لااقل کمی از ایرادات مصاحبه اش کم کند.

1717

کد خبر 1410306

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =