تبریک دستیار ویژه رئیس جمهور به مناسبت عید بزرگ صابئین

مشاور ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی در پیامی عید بزرگ صابئین را تبریک گفت.

به گزارش خبرآنلاین، متن پیام علی یونسی به شرح زیر است:

به نام خداوند بخشنده و مهربان

نوروز ربا (دهوا ربا) عید بزرگ صابئین و زاد روز نخستین پیام آور خدا حضرت آدم و آغاز سال نو مندایی را به ایرانیان عزیز صابئین مندایی و تمام پیروان حضرت یحیی (ع)، صمیمانه تبریک و شادباش می‌گویم.

همه پیام آوران بزرگ الهی همچون حضرت آدم، ابراهیم، زرتشت، موسی، یحیی، عیسی و محمد (که درود خدا بر تمام آنان باد) بشریت را به پرستش خدای یکتا، محبت و مهربانی، رواداری و به رسمیت شناختن تفاوت‌ها، صلح و عدالت اجتماعی، دعوت کرده اند.

ایرانیان صابئین مندایی، بیش از هزار سال است که همچون صابئین مندائی جهان، این عید بزرگ و مهم آئین مندائیت را در میهن شان ایران، جشن می گیرند. این عید که با اعتکاف، روزه، دعا و نیایش پرودگار و غسل و تعمید همراه است، در واقع تمرین یکتاپرستی و توجه به خالق یکتاست. خداوندی که نور آسمان و زمین است و با عنایت و مدد او می توان بر تاریکی و ظلمات پیروز شد.

ضمن تشکر از همه  ایرانیان صابئین مندایی بابت رعایت پروتکل بهداشتی و فاصله گذاری هوشمند و فیزیکی در این ایام، بسیار بجاست که همگی در این روزهای معنوی برای تمام مردم ایران و جهان، دعا و طلب سلامتی نماییم.

از خداوند یکتا، برای همه ایرانیان و هموطنان عزیز صابئین مندایی، سالی سرشار از سعادت و بهروزی توأم با سلامتی را مسألت دارم.

علی یونسی
مشاور ویژه رییس جمهور در امور اقوام و اقلیت های دینی و مذهبی

۲۷۲۱۴

برای دسترسی سریع به تازه‌ترین اخبار و تحلیل‌ رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.
کد خبر 1410810

برچسب‌ها