تونل سرخ قهرمانی

پرسپولیس مقابال فولاد.دیداری که شاید تکلیف یک چیز را مشخص کند؛یعنی قهرمانی پرسپولیس.بیایید روی کاغذ حساب کنیم.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛فولاد به نسبت پرسپولیس دو بازی عقب افتاده دارد.شاگردان نکونام تا اینجای کار 22 بازی انجام داده اند و 39 امتیاز کسب کرده اند.بدون احتساب بازی های عقب افتاده بازی شماره 25 آنها با پرسپولیس است.اگر در این بازی پرسپولیس ببرد چه اتفاقی خواهد افتاد؟فولاد ببرد چطور؟بررسی می کنیم.

برنده پرسپولیس باشد

اگر پرسپولیس بازی را ببرد امتیازهای آنها در صدر جدول به عدد 59 می رسد و تعداد بازی آنها 25.روی کاغذ آنها فقط یک مساوی می خواهند تا قهرمانی شان را قطعی کنند.این در صورتی است که فولاد هر دو بازی عقب افتاده خودش را ببرد و در همه بازی های خودش تا آخر لیگ(یعنی 5 بازی دیگر)برنده باشد.به قول فوتبالی ها پرسپولیس فولاد را ببرد قهرمان لیگ است؛بنویسید و امضا کنید!

فولاد بازی را ببرد

اگر برنده این دیدار فولاد باشد امتیاز آنها در جدول رده بندی به عدد 42 می رسد.آن هم با دو بازی عقب افتاده به نسبت پرسپولیس در صدر جدول.شاگردان جواد نکونام با این حساب 7 بازی دیگر تا پایان لیگ باید انجام بدهند و این یعنی 21 امتیاز دیگر.فرض را بر این بگذاریم که آنها اگر همه بازی های خودشان را ببرند به عدد 63 خواهند رسید.با این شرایط فولادی ها باید امیدوار باشند که پرسپولیس در همه بازی های باقی مانده اش بازنده باشد یا زیر 4 امتیاز کسب کند تا فولاد بتواند قهرمان شود.

کدام تیم ها شانس دارند؟

فوتبال است و هزار و یک اتفاق.می گویند ننویسید پرسپولیس قهرمان است چون شاید در همه بازی های باقیمانده خودش تا آخر لیگ بازنده باشد.محتمل است.اما سایر تیم ها چطور؟آیا تضمینی وجود دارد که آنها در همه بازی های خودشان برنده باشند.بازی های دیروز را قطعا دیده اید.پس برنامه هفته های آینده را هم مرور کنید.مثلا شهر خودرو با تراکتور بازی دارد و فولاد با ذوب آهن.یا هفته بعدش استقلال و سپاهان باید به مصاف هم بروند.معدلات پیچیده است اما فرض را بر این بگذاریم که اصلا این تیم ها همه بازی های خودشان را ببرد و پرسپولیس یک برد و یک مساوی کار تمام است.

مردان مشترک پرسپولیس - فولاد با حضور بزرگان

دروازه‌بان‌ها: میثاق معمارزاده- سوشا مکانی- شهاب گردان

مدافعان: یحیی گل محمدی- نعیم سعداوی- حسین کعبی- محمدرضا خانزاده- وحید حیدریه

خط میانی: حسین عبدی- سید محمد علوی- عادل کلاه کج- میثم سلیمانی- مهدی دغاغله - پژمان جمشیدی-میلاد نوری –محسن مسلمان- امیرحسین فشنگچی- سروش رفیعی- روح الله سیف الهی - شهاب کرمی- فرشاد احمدزاده

خط حمله: بهنام سراج - محمد قاضی- فرزاد حاتمی- غلامرضا رضایی- رضا نوروزی- ساسان انصاری

سرمربیان: افشین قطبی، وینگو بگوویچ و محمد مایلی کهن، نعیم سعداوی(مربی در پرسپولیس، مربی و سرمربی در فولاد)

*البته به این جمع باید مهدی هاشمی‌نسب مربی این فصل فولاد را نیز اضافه کرد که سابقه بازی در تیم پرسپولیس را داشته و اکنون به عنوان مربی در کادرفنی نکونام حضور دارد.

*در تیم این فصل فولاد: شهاب گردان، وحید حیدریه، فرشاد احمدزاده سه بازیکنی هستند که در پرسپولیس سابقه بازی داشته‌اند و البته گردان به دلیل محرومیت غایب دیدار فردا خواهد بود. از کادرفنی تیم فولاد حسین کعبی، سید محمد علوی و مهدی هاشمی‌نسب نیز سابقه بازی در تیم قرمزپوش پایتخت را داشته‌اند.

* یحیی گل محمدی سرمربی کنونی تیم پرسپولیس نیز سابقه بازی در تیم فولاد داشته و تقابل وی با تیم سابقش نیز جذاب است.

بیشتر بخوانید:حمله تبریزی‌ها به جامی که سپاهان گرفت!

251 251

کد خبر 1411191

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =