فراخوان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت "بخش ویژه مدافعان سلامت"

مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد، از اعلام فراخوان شانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت "بخش ویژه مدافعان سلامت" خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان چهارمحال وبختیاری،  سید علی درخشان افزود: پیرو منویات "مقام معظم رهبری " و مطالبه جدی معظم له مبنی بر ثبت و انعکاس "همدلی مومنانه" اقشار مردم بویژه همکاران حوزه سلامت کشور در بسیج ملی مقابله با کرونا و ضرورت روایت آوینی گونه این افتخارات در قالب های متنوع هنری، وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با همکاری انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس و بنیاد فرهنگی روایت فتح مبادرت به برگزاری "بخش ویژه مدافعان سلامت" در ذیل شانزدهمین جشنواره ملی و بین المللی فیلم مقاومت نموده است.
بخش ویژه مدافعان سلامت جشنواره فیلم مقاومت همزمان با ایام هفته دفاع مقدس (۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ۱۳۹۹) در سراسر کشور برگزار و آثار هنری برگزیده آن معرفی و تقدیر خواهد شد.
به گفته وی، آثار هنری تولیدی و مشارکتی آن مطابق با مضامین مندرج در فراخوان در قالب های فیلم، عکس، پوسترو کارتون به دبیرخانه جشنواره و سپس ارسال تصویر فرم جشنواره به نشانی تلگرامی @filmfestival۱۶ ارسال می شود.
درخشان محورهای موضوعی بخش مدافعان سلامت را شامل: ولایت فقیه و رهبری انقلاب اسلامی، شهدای مدافع سلامت، انقلاب اسلامی، سلامت و آینده آن مبتنی بر بیانیه گام دوم، ایران مقتدر (در عرصه¬های علم و فناوری، پزشکی، فرهنگی، اجتماعی و...)، مدیریت جهادی و انقلابی، رسانه ها و فضای مجازی (تهدیدها و فرصت¬ها)، تحریم، تهدیدها و اقدامات ایزایی دشمنان بویژه استکبار جهانی، آمریکا و صهیونیسم، همدلی مومنانه، بسیج ملی در مقابله با کرونا، تولید ملی و اقتصاد مقاومتی، معنویت و سلامت، هرخانه یک پایگاه سلامت/ هر ایرانی یک مراقب سلامت برشمرد.
مدیر روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد گفت: در بخش اصلی مسابقه مدافعین سلامت همه آثار داخلی و خارجی با موضوع ۱۲ گانه فوق و در گروه های گروه آثار داستانی، شامل: فیلمنامه ، تله فیلم، فیلم کوتاه، پویا نمایی و نماهنگ - گروه آثار تجسمی شامل: عکس ، پوستر ، کارتون به مسابقه گذاشته می شوند.
درخشان در خصوص جوایز بخش مدافعان سلامت نیز اظهار داشت: جوایز هیئت داوران شامل: تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم مستند- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلم کوتاه داستانی- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین نماهنگ- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین فیلمنامه -تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین پویانمایی- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین موشن¬گرافیک- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار،به همراه جایزه نقدی برای بهترین عکس- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین مجموعه عکس- تندیس جشنواره و دیپلم افتخار، به همراه جایزه نقدی برای بهترین تصویرسازی(پوستر و کارتون) می باشد.
وی در ادامه، شروع ثبت نام در سایت جشنواره را سه شنبه ۲۰ خردادماه ۱۳۹۹، آخرین مهلت ارسال آثار را پنج شنبه ۳۰ مرداد ماه ۱۳۹۹ اعلام کرد و افزود: نتایج آثار پذیرفته شده چهارشنبه ۱۲ شهریور ماه ۱۳۹۹ اعلام می شود.
به گفته وی، مراسم های افتتاحیه و اختتامیه نیز هفته بزرگداشت دفاع مقدس۳۱ شهریور تا ۶ مهرماه ۱۳۹۹ برگزار می شود و باتوجه به همه¬گیری بیماری کووید ۱۹ تغییر در شکل و نحوه برگزاری جشنواره محتمل خواهد بود.
درخشان در پایان از راه ¬های ارتباط با ستاد جشنواره به نشانی تلگرامی @filmfestival۱۶
دبیرخانه با تلفنهای : ۰۲۱۸۸۷۴۱۴۲۰ و ۰۲۱۸۸۷۴۱۴۲۱ و ۰۹۳۸۵۶۴۳۰۲۶ و ۰۹۳۸۵۶۴۳۰۶۲، سامانه وب سایت جشنواره برای ثبت فرم و ارسال آثار : www.moqavematfilmfest.ir و ایمیل دبیرخانه به نشانی : Info@moqavematfilmfest.ir اشاره داشت.

46

کد خبر 1411278

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =