مدیران جدید شبکه‌های «افق» و «مستند» منصوب شدند

مرتضی میرباقری در احکامی مدیران جدید شبکه‌های «افق» و «مستند» را منصوب کرد. به این ترتیب سیدسلیم غفوری مدیر شبکه «افق» و محسن یزدی مدیر شبکه «مستند» شد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سیدسلیم غفوری که از ۲۸ خرداد سرپرست شبکه افق است، مدیریت این شبکه را به عهده گرفت. غفوری پیش از این مدیر شبکه «مستند» بود و حالا محسن یزدی جای خالی او را در شبکه «مستند» پر می‌کند. 

در حکم انتصاب سیدسلیم غفوری آمده است: «شبکه «افق» شبکه‌ای فرهنگی است که در راستای تنوع و تکثر رسانه‌ای و توجه بایسته به تخصصی شدن شبکه‌ها در حوزه تخصصی «انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، بیداری اسلامی و سبک زندگی ایرانی ـ اسلامی» اقدام به تامین، تولید و پخش برنامه‌ها در ساختارهای مختلف می کند.»

پرداختن عالمانه، حرفه ای، مستند، باورپذیر و هنرمندانه به بیانیه دوران ساز گام دوم و روایت انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، روشنگری در برابر تحریفات انقلاب، دشمن شناسی و دوست شناسی، داشتن حرف‌های نو با طرح و فرم جذاب برای مخاطبان از جمله تاکیدات معاون سیما خطاب به سلیم غفوری است.

همکاری و مشارکت نیروهای مجرب، جوان و با انگیزه و مستعد در تولید برنامه ها، شناسایی ظرفیت ها، استعدادها و رویش‌های انقلاب اسلامی و جذب و به کارگیری آن‌ها و همچنین کادر سازی حرفه‌ای برای تولید برنامه‌هایی در تراز انقلاب اسلامی در سپهر راهبردهای این شبکه از دیگر انتظارات معاون سیما از مدیر جدید شبکه افق است.

جلال غفاری مدیر پیشین شبکه افق بود. 

در حکمی که برای انتصاب محسن یزدی به مدیریت شبکه «مستند» صادر شده است، می‌خوانیم:‌ «با توجه اساسی به مفاد بیانیه دوران ساز گام دوم انقلاب اسلامی و بهره گیری از الگوی کارآمد و اثربخش مدیریت پیام و استفاده از نظرات کارشناسان متعهد و خبره در ارتقای کیفی و هنری تولیدات مستند در جهت افزایش سرمایه اجتماعی کشور، تعمیق گفتمان انقلاب اسلامی و مقابله موثر با جنگ نرم دشمن و آرایش رسانه ای نظام سلطه اهتمام ویژه‌ای داشته باشید.»

در حکم معاون سیما بر تولید مستندهای فاخر با موضوع تاریخ بزرگ انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و حرکت های حماسی مردم در برهه های مختلف انقلاب و استفاده از ظرفیت همه مستندسازان دلسوز که دغدغه اعتلای ایران اسلامی و مقابله با نفوذ فرهنگی دشمن را دارند تاکید شده است. معرفی مزیت های اقلیمی، اجتماعی، فرهنگی، سیاسی و اقتصادی و توجه به سبک زندگی اسلامی ایرانی از دیگر انتظارات از مدیر جدید شبکه مستند سیما است.

همانطور که پیشتر اشاره شد، سیدسلیم غفوری مدیر قبلی شبکه مستند بود. 

۲۴۱۲۴۱

کد خبر 1411367

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =