توضیحات کارگردان «موچین» درباره نظارت صدا و سیما بر تولید این سریال شبکه نمایش خانگی

مهر نوشت: حسین تبریزی، کارگردان «موچین» درباره دریافت مجوز این سریال شبکه نمایش خانگی از معاونت فضای مجازی صداوسیما به‌جای وزارت ارشاد و نیز فرآیند تولید آن، توضیحاتی را ارائه کرد.

حسین تبریزی کارگردان «موچین» که این سریال را با مجوز معاونت فضای مجازی صداوسیما در شبکه نمایش خانگی عرضه کرده است، درباره تفاوت فرآیند دریافت مجوز تولید سریال خانگی از صداوسیما به جای وزارت ارشاد گفت: «من یک فیلمساز هستم و با معیارهای هر نهاد و مرجعی که برای ما مجوز صادر می‌کند، اثرم را می‌سازم. به طور مثال اگر مجوز ما از تلویزیون صادر می‌شود این مرجع معیارهایی دارد که ما مجبور به رعایت آن‌ها هستیم که نسبت به سریال «موچین» نیز همین اتفاق رخ داد.»

این کارگردان درباره تفاوت نظارت معاونت فضای مجازی صداوسیما با وزارت ارشاد و آنچه که در خروجی کارش دیده می‌شود، گفت: «سریال «موچین» اولین کاری است که از صداوسیما مجوز گرفته است. با این حال من خودم سال‌هاست در تلویزیون کار می‌کنم و اگر این مجوز را ارشاد می‌داد، باز هم خروجی کارم و معیارهایم همین بود که در سریال دیده شده است. خودم برای خودم ملاک‌هایی در زمینه حجاب بازیگران و یا اصول فیلمسازی دارم که همیشه آن‌ها را رعایت می‌کنم.»

وی که سابقه ساخت چندین تله‌فیلم و سریال در تلویزیون را داشته است، درباره سازوکار نظارت صداوسیما بر فرآیند «موچین» اظهار کرد: «قطعاً تلویزیون سخت‌گیرانه‌تر برخورد می‌کند، ما در کارمان ناظر کیفی داشتیم و تمام مراحلی که پیگیری می‌شد، تحت نظارت است.»

 

کارگردان «موچین» درباره اینکه معاونت فضای مجازی تا چه حد از نظر محتوایی روی سریال نظارت داشت و چقدر سخت‌گیری‌های مشابه تجربه سریال‌سازی در شبکه‌های سیما بود هم گفت: «سخت‌گیری و محدودیت خاصی نبود، به هر حال معاونت فضای مجازی صداوسیما می‌داند برای چه فضایی کار می‌کند. پخش در تلویزیون فاکتورهایی دارد و سریالی که از معاونت فضای مجازی مجوز می‌گیرد، می‌تواند فاکتورهای متفاوتی داشته باشد.»

تبریزی درباره تفاوت‌های ممیزی صداوسیما و وزارت ارشاد عنوان کرد: «ممیزی‌هایی که در پخش شبکه‌های تلویزیونی داریم با آثاری که در شبکه نمایش خانگی عرضه می‌شود، فرق می‌کند. با این حال این اولین تجربه من در نمایش خانگی است که مجوز آن را معاونت فضای مجازی تأیید کرده است.»

۵۷۵۷
کد خبر 1411530

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 2 =