دما در غرب کشور تا ۵۰ درجه بالا می‌رود

سازمان هواشناسی از احتمال افزایش دمای خوزستان و مناطقی از ایلام به حدود ۵۰ درجه بالای صفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از هواشناسی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد:بعدازظهر امروز در ارتفاعات البرز مرکزی، زاگرس مرکزی و جنوب هرمزگان و روزهای دوشنبه و سه‌شنبه به جز ارتفاعات البرز مرکزی، گاهی بارش پراکنده باران پیش بینی شده است. در سایر مناطق کشور نیز آسمان صاف و آرام است و شاهد افزایش نسبی دما خواهیم بود.

وی ادامه داد: روزهای چهارشنبه و پنجشنبه برای شمال‌غرب کشور، غرب سواحل دریای خزر و ارتفاعات البرز مرکزی، رگبار باران، وزش باد شدید،گاهی رعد و برق و کاهش نسبی دما پیش بینی شده است.

وی افزود: در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان نیز طی این مدت، به‌ویژه در ساعت‌های بعدازظهر، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود. همچنین روزهای جمعه و شنبه در بیشتر مناطق کشور، آسمان صاف خواهد بود؛ اما طی پنج روز آینده در شمال سیستان و بلوچستان و منطقه زابل، وزش باد شدید پدیده غالب خواهد بود که گاهی سبب خیزش گرد و خاک نیز می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه طی پنج روز آینده شرق دریای عمان،  مواج و متلاطم خواهد بود و ارتفاع موج در این مدت به دو تا سه متر نیز می‌رسد به فعالان دریایی هشدار داد به توصیه‌های هواشناسی توجه کنند زیرا احتمال غرق شدن و آسیب رسیدن به قایق‌ها و شناورهای سبک وجود دارد. 

رفیعی با اشاره به این‌که از امروز تا روز سه‌شنبه در استان خوزستان و مناطق غرب و جنوب ایلام، دمای حدود ۵۰ درجه بالای صفر پیش‌بینی شده است، اضافه کرد:‌ حداکثر دمای تهران امروز ۳۷ و فردا ۳۸ درجه سانتی گراد پیش‌بینی شده است و احتمال بارش پراکنده در ارتفاعات استان تهران وجود دارد.

۴۷۲۳۱
کد خبر 1411700

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =