باهنر: آمریکا  به روی ایران ششلول کشیده است /چین به دنبال تغییر حکومت ایران نیست

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری می‌گوید: آمریکا شش لول را کشیده است و می گوید این کار را بکن و این کار را نکن، چین اما این روحیه را ندارد.

محمدرضا باهنر در بخشی از گفتگوی تفصیلی خود با خبرآنلاین در پاسخ به این پرسش خبرآنلاین درباره قرارداد ایران و چین و وجه تمایز این کشور با آمریکا، اظهار کرد: ما با آمریکا یکسری اختلافات اساسی و ذاتی داریم که فکر می کنم تا مدت های زیادی نه در ایران امکان تحولی وجود دارد و نه در آمریکا! اما ما با چین آن اختلافات را نداریم؛ می توانیم با چین اختلاف منافع داشته باشیم اما منافع مشترک زیادی هم داریم.

>>>در همین رابطه بخوانید؛

باهنر: تصویب عدم کفایت سیاسی روحانی توهم است/انتخابات ۱۴۰۰ اصلا قابل پیش‌بینی نیست

افشای پروژه اتاق فکر اصلاح طلبان تندرو علیه روحانی /باهنر: اصلاح طلبان ناجوانمردی نکنند

وی افزود: مسائلی که با آمریکا داریم ریشه در تاریخ دارد( ۲۸ مرداد و کودتا و لانه جاسوسی و حمایت از شاه و... )، یک اختلاف اساسی دیگر که با آمریکا داریم این است که ما با اسرائیل و رژیم صهیونیستی دعوا داریم و آمریکا کل ملتش را گروگان اسرائیلی ها کرده است.

دبیرکل جبهه پیروان خط امام و رهبری تصریح کرد: یعنی می خواهم بگویم که اینها جزء سیاست های ثابت دو کشور است؛ حمایت از رژیم صهیونیستی جزء سیاست های آمریکا است و ما هم جزء سیاست های ثابتمان است که رژیم صهیونیستی را یک رژیم نامشروع می دانیم، راه حل آن را هم گفته ایم و مقام معظم رهبری بارها و بارها فرموده اند که ما اصلا کاری به دین نداریم، مردم فلسطین در یک انتخابات آزاد جمع شوند و صاحب حق رای باشند ، مردم فلسطین جمع شوند و رای دهند و هر دولتی که خواستند انتخاب کنند و ما هم حرفی نداریم. ما می گوییم که حق مردم غصب شده است و این درست نیست. اما ما با چین این اختلافات سیاست های ثابت را اصلا نداریم.

باهنر با تاکید بر اینکه با چین اختلافات ایدئولوژیک کمتری داریم، ادامه داد: چین دنبال استعمار و تغییر حکومت ایران نیست، ممکن است جایی تضاد منافع داشته باشیم اما در بسیاری از موارد هم منافع مشترک داریم و می توانیم باهم کار کنیم و معامله بین ما معامله متقابل است و زورگویی نیست. اما آمریکا شش لول را کشیده است و می گوید این کار را بکن و این کار را نکن!

وی خاطر نشان کرد: چین اما این روحیه را ندارد و به خودش اجازه نمی دهد اینگونه با ایران صحبت کند و نه ایران اجازه می دهد که کسی اینگونه با او صحبت کند. بنابراین آمریکا با چین خیلی متفاوت است.

۲۷۲۱۴

کد خبر 1411769

برچسب‌ها