ارزیابی ظریف از نتایج دیدارش با مقام‌های عراقی

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران از نتایج گفت وگوهای خود با مقامات عراقی ابراز رضایت کرد و گفت بغداد برای اجرای توافقات با جمهوری اسلامی ایران جدی است.

به گزارش خبرآنلاین، محمد جواد ظریف روز یکشنبه درباره دیدارهایش با رهبران سیاسی عراق با اشاره به دستاورد رایزنی های امروز خود با رییس جمهوری، نخست وزیری و وزیر امور خارجه عراق و تعدادی از رهبران سیاسی این کشور تاکید کرد که شاهد یک اراده جدی در طرف عراقی برای اجرای این توافقات است.

وزیر امور خارجه کشورمان تصریح کرد که جمهوری اسلامی ایران نیز برای اجرای این توافقات اراده جدی دارد زیرا منفعت آن به نفع دو ملت خواهد بود.

وی ادامه داد که تشکیل دولت جدید و سفر دو روز آینده نخست وزیر محترم عراق به تهران فرصت خوبی برای پیشبرد و اجرایی کردن تصمیمات قبلی از جمله توافقات صورت گرفته در سفر اسفندماه 97 دکتر حسن روحانی رییس جمهوری اسللامی ایران به بغداد است.

ظریف همچنین دیدار با سیدعمار حکیم  رهبر جریان حکمت ملی و هادی العامری رهبر گروه الفتح به عنوان دو رهبر سیاسی و برجسته عراق را خوب و سازنده دانست .

وزیر امور خارجه ایران در سفری یک روزه و با هدف تقویت مناسبات امروز یکشنبه در راس هیاتی سیاسی عازم بغداد شد. او قرار است تا ساعاتی دیگر راهی اربیل شود.

311311
کد خبر 1411949

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =