«توس» پس از ۳۱ سال کش‌وقوس دارای طرح راهبردی شد

شهردار مشهدمقدس گفت: طرح راهبردی توس و الحاق رسمی این منطقه به شهرمشهد پس از ۳۱سال تصویب شد.

به گزارش خبرآنلاین ازمشهد :  محمدرضا کلائی در مورد تصویب طرح راهبردی توس اظهار داشت: ما دریک سال و نیم گذشته در کمیته‌های مختلف شورای عالی شهرسازی مشغول دفاع از طرح راهبردی توس بودیم و امروز پس از ۳۱سال می‌توانیم این خبر خوش را به دوستداران میراث فرهنگی و فردوسی، مردم ساکن در محدوده منفصله توس و افرادی که آنجا مالک زمین هستند بدهیم که این منطقه دارای طرح راهبردی مصوب شده است.

شهردار مشهدمقدس گفت: با تصویب طرح امروز ۳۶۰۰هکتار از اراضی منطقه منفصله توس به صورت قانونی و عملا به شهر مشهد ملحق شد و امیدواریم با این مجوزی که از شورای عالی معماری و شهرسازی گرفتیم، در کمترین وقت و درحدود ۴ماه تصویب طرح تفصیلی محدوده توس را در کمیسیون ماده پنج استان بگیریم.

کلائی بیان کرد: یکی از برجستگی‌های طرح راهبردی این است که موقعیت توس و آرامگاه فردوسی و محوطه‌های تاریخی پیرامونی آن را به رسمیت می‌شناسد و حفاظت می‌کند و ما می‌توانیم مطمئن باشیم تا قرنها از این مجموعه‌های تاریخی حفاظت خواهد شد و امکان این که اماکن فرهنگی را در این منطقه توسعه دهیم نیز وجود خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: ما تاکنون ساخت وسازهای غیر مجاز را کنترل می‌کردیم اما از این پس می‌توانیم یک ساماندهی توسعه محور را در منطقه توس دنبال کنیم.

46

کد خبر 1412363

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =