رکورد مصرف برق در کهگیلویه و بویراحمد شکسته شد؛ تغییر ساعت کاری ادارات

داود راهزادی اظهار داشت: مصرف برق در ساعات اوج بار شب از مرز ۴۴۷ مگاوات گذشته که رکورد مصرف در استان شکسته شده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از یاسوج داود راهزادی اظهار داشت: مصرف برق در ساعات اوج بار شب از مرز ۴۴۷ مگاوات گذشته که رکورد مصرف در استان شکسته شده است.

وی عنوان کرد: فصل گرما در استان کهگیلویه و بویراحمد زودتر از سال‌های گذشته در این استان فرا رسیده و مشترکین برق نیز از وسایل سرمایشی به صورت فزاینده ای استفاده می‌کنند.

راهزادی از افزایش ۱۰ درصدی مصرف برق در استان به‌دلیل گرمای زودرس خبر داد و افزود: میزان مصرف برق در ساعات اوج بار  شب به ۴۴۷ مگاوات ساعت رسیده است.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: متاسفانه مصرف برق در شهرستان‌های گرمسیری استان به‌شدت سیر صعودی داشته و البته در تلاش هستیم این رشد صعودی را در روزهای آینده مدیریت مصرف کنیم.

راهزادی ادامه داد: براساس تحلیل‌های سازمان هواشناسی استان کهگیلویه و بویراحمد دمای هوا در فصل گرم امسال شدت می‌گیرد و با شدت گرفتن دمای هوا به‌طور حتم میزان مصرف برق در بین مشترکین برق نیز رشد نگران کننده‌ای خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در نامه‌ای به معاونت عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد و در اجرای مصوبه سیزدهم تیرماه ۱۳۹۷ هیات وزیران و نامه نوزدهم تیرماه ۱۳۹۸ دبیر هیئت دولت به وزیر کشور از این معاونت خواسته‌ایم ساعات اداری در این استان را تغییر دهد، خاطرنشان کرد:  ما معتقدیم براساس روند افزایشی مصرف برق در این استان، ساعات کار در ادارات، شهرداری‌ها، موسسات غیردولتی، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها بویژه در مناطق گرمسیری باید تغییر کند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: براساس درخواست ما، ساعات کار باید از پانزدهم خردادماه تا ۱۵ شهریورماه و به منظور بهینه سازی مصرف انرژی و کنترل مصرف در ساعات پیک بار ( اوج مصرف) به ساعات شش و ۳۰ دقیقه تا حداکثر ۱۳ و ۳۰ دقیقه تغییر کند.

راهزادی، میزان مصرف برق در ساعات اوج بار روز استان کهگیلویه و بویراحمد را ۴۳۵ مگاوات عنوان و  ادامه داد: میزان مصرف برق در گچساران با ۱۶۷ مگاوات بیشترین میزان مصرف را بخود اختصاص داده است.

وی افزود: بویراحمد و دنا با ۱۰۹ مگاوات ساعت در ساعات اوج بار مصرف دومین میزان مصرف را در استان بخود اختصاص داده و البته این میزان مصرف در شهرستان کهگیلویه به ۸۱ مگاوات می رسد.

46

کد خبر 1412392

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 11 =