مسیر دسترسی بندر صیادی سلخ با ۷.۸ میلیارد ریال اعتبار آسفالت شد

مدیر امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم گفت: به منظور تحقق دستور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم برای ادامه توسعه زیرساخت های جزیره، مسیر دسترسی بندر صیادی روستای سلخ با اعتباری بالغ بر هفت میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال آسفالت شد.

به گزارش خبرآنلاین  وبه نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان منطقه آزاد قشم،  حسین ناصری نژاد با اعلام این مطلب عنوان داشت: این مسیر به طول ۱.۲ کیلومتر دسترسی صیادان، ساکنان جزیره و گردشگران را به صیدگاه و بازار ماهی فروشان  روستای سلخ آسان کرده و حمل و نقل محصولات شیلاتی را تسریع می بخشد.
وی افزود: بودجه این پروژه از محل اعتبارات مدیریت امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم تامین شده و عملیات اجرایی نیز برعهده ما بوده است.
به گفته ناصری نژاد، عملیات زیرسازی این مسیر در تفاهم نامه ای توسط دهیاری روستای سلخ به انجام رسیده است.
مدیر امور فنی و زیربنایی سازمان منطقه آزاد قشم بر اهمیت سرعت عمل در نقل و انتقال آبزیان صید شده به بازار مصرف تاکید کرد و گفت: آسفالت این مسیر، زمان رسیدن محصول به دست مشتریان را کاهش داده و به این ترتیب از افت کیفیت صید جلوگیری می کند.
گفتنی است، روستای ساحلی سلخ در سواحل جنوبی قشم و به فاصله حدود هفتاد و پنج کیلومتری از شهر قشم قرار داشته و مردم این روستا عمدتا به شغل صیادی مشغول هستند. دو جاذبه طبیعی کاسه سلخ و بام قشم از ظرفیت های گردشگری این منطقه می باشند.

46

کد خبر 1412665

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =