تست کرونای رئیس‌جمهور برزیل برای سومین بار مثبت اعلام شد

فارس نوشت:نتیجه تست کرونای رئیس‌جمهور برزیل پس از سپری شدن دو هفته از ابتلا به بیماری، برای بار سوم مثبت اعلام شد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز»، دولت برزیل در این باره گفت: «روز گذشته، ۲۱ جولای، از رئیس‌جمهور تست گرفته شد و نتیجه آن مثبت بود. رئیس‌جمهور بولسونارو همچنان در وضعیت خوبی به سر می‌برد و تیم پزشکی ریاست‌جمهوری از وی مراقبت می‌کند».

گمانه‌زنی درباره احتمال ابتلای بولسونارو به کرونا وقتی مطرح شد که تعدادی از دستیاران وی که او را در سفر ماه مارس به فلوریدا برای ملاقات با ترامپ در عمارت «مارا لاگو» همراهی کرده بودند، آزمایش ابتلایشان به کرونا مثبت اعلام شد. در آن زمان بولسونارو ابتلا به کرونا را تکذیب کرد و گفت قوای بدنی او دلیل عدم ابتلایش بوده است. او همچنین تلاش کرد نتیجه آزمایشش فاش نشود.

۱۷ تیر رسانه‌ها خبر دادند که رئیس جمهور برزیل علائم ابتلا به کرونا نظیر تب ۳۸ درجه دارد و از وی تست ابتلا به کرونا گرفته شده است.

رئیس جمهور برزیل در ماه‌های نخست، شیوع ویروس کرونا را یک «آنفولانزای کوچک» توصیف کرده و معتقد بود که تعطیل کردن اقتصاد پیامدهای بدتری برای کشور از همه گیری ویروس کرونا به همراه خواهد داشت.

وی همچنین تا مدت‌ها از پوشیدن ماسک و التزام به فاصله اجتماعی در عموم خودداری می‌کرد و به دلیل عدم گزارش صحیح تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور مورد انتقاد قرار گرفته است.

۳۱۱۳۱۱

کد خبر 1413233

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =