مادران آمریکایی در برابر نیروهای امنیتی دیوار انسانی کشیدند

ایرنا نوشت: بعد از دستور دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا برای اعزام ماموران بیشتر فدرال برای سرکوب اعتراضات ضدنژادپرستی در این کشور، مادران آمریکایی در حمایت از معترضین در برابر هجوم نیروهای سرکوبگر ترامپ در شهرهای مختلف این کشور یک دیوار انسانی تشکیل دادند.

به نقل از رویترز، بعد از حضور این دسته از مادران آمریکایی در شهر پورتلند برای حمایت از معترضین در برابر نیروهای پلیس و ماموران فدرال، حداقل در شش شهر دیگر این کشور از جمله نیویورک و شیکاگو نیز مادران دیوار انسانی تشکیل داده‌اند. 

مادران ایالت اورگان با ایجاد دیوار انسانی در برابر نیروهای سرکوبگر پلیس آمریکا شعارهایی مانند "فدرال عقب بمان مادران اینجا هستند" و ما از شما ناامید شده ایم" سر می‌دهند. 

تاکنون برخی از پدران نیز در خیابان‌ها با حضور در کنار مادران برای حمایت از معترضین به این حلقه انسانی ملحق شده‌اند. 

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا بامداد پنجشنبه به رغم مخالفت‌ها اعلام کرد که قصد دارد نیروهای پلیس فدرال را برای مبارزه با جرائم خشونت‌بار به شیکاگو و چند شهر دیگر اعزام کند. 

ترامپ در جلسه‌ای در کاخ سفید با حضور «ویلیام بار» وزیر دادگستری آمریکا از طرح خود برای اعزام نیروهای پلیس فدرال به چند شهر از جمله شیکاگو و «البوکرکی»  (در ایالت نیومکزیکو) رونمایی کرد. 

ترامپ گفت: امروز من گسیل نیروهای پلیس فدرال به شهرهایی که گرفتار جرائم خشونت‌آمیز هستند را اعلام می‌کنم. 

رئیس‌جمهوری آمریکا اضافه کرد: چاره‌ای نداریم جز اینکه برای افزایش مرگ و میر در برخی شهرهای بزرگ کاری کنیم. این خونریزی‌ها باید متوقف شوند؛ خونریزی‌ها باید تمام شوند. 

هفته گذشته نیروهای پلیس فدرال به دستور ترامپ به برخی شهرهای آمریکایی از جمله پورتلند و سیاتل اعزام شدند. بسیاری از شهرهای آمریکا از ۲۵ ماه مه (پنجم خرداد ماه) بعد از قتل نژادپرستانه فردی سیاه‌پوست به نام «جورج فلوید» صحنه اعتراض بوده‌اند.

2323
کد خبر 1413328

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 11 =