واکسن خام ؟خالص سازی واکسن ؟درباره این خبر توضیح بیشتری بدهید!

خبرنیوز نوشت:روز گذشته رئیس دانشگاه شیراز گفت: «مواد مورد نیاز ساخت واکسن کرونا از کشور آلمان وارد شده و تا دو هفته آینده نخستین واکسن خام تولید و خالص سازی خواهد شد.»

حمید نادگران در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس، افزود: از زمان شیوع بیماری کرونا در کشور و استان فارس پژوهشگران و اساتید دانشگاه به این بحث ورود کردند و خوشبختانه به نتایج قابل قبولی نیز رسیده ایم.».

همانگونه که در ابتدای خبر خواندید رییس دانشگاه شیراز این خبر کوتاه را در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا در فارس اعلام کرده و جزییات بیشتری در این باره نگفته است.

در حالی که وزیر بهداشت اعلام کرده «نمونه ایرانی واکسن کرونا روی حیوان آزمایش شده و کم کم در حال فراهم کردن نمونه انسانی این واکسن هستیم» این که رییس دانشگاه شیراز می گوید مواد مورد نیاز ساخت این واکسن از آلمان وارد شده نیاز به توضیح بیشتری دارد.

اما نکته مهم تر و شاید مبهم تر، این بخش از حرف رییس دانشگاه شیراز است؛ آنجا که گفته «تا دو هفته آینده نخستین واکسن خام، تولید و خالص سازی خواهد شد».

ایشان توضیحی نداده اند که واکسن خام چیست و اصولا خالص سازی واکسن چگونه است؟

در حالی که هنوز موسسات بزرگ و معتبر پژوهشی،پزشکی جهان مثل آکسفورد به نتایج مطمئنی برای تولید واکسن کرونا نرسیده اند، این که بیان می شود تا دو هفته دیگر نخستین واکسن خام تولید و خالص سازی می شود نیاز به توضیحات بیشتری دارد.

نه این که منظورمان نادرستی حرف های این مقام مسوول باشد. منظور این است که با ارایه این چند سطر خبر مخاطب مشتاق اخبار کرونا متوجه نمی شود منظور ایشان چیست.

واکسن خام چیست؟خالص سازی واکسن کدام است؟ کاش توضیح بیشتری بدهند.

1717

کد خبر 1413348

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =