ورود کمیسیون اصل ۹۰ به پرونده مفاسد اقتصادی خودرو، ارز و مسکن /نایب رئیس مجلس سمت جدید گرفت

ایسنا نوشت: سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مشهد و نایب رییس مجلس شورای اسلامی به عنوان رئیس هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان انتخاب شد.

انتخابات هیات رییسه هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی برگزار و سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی نماینده مردم مشهد در پارلمان به عنوان رئیس این هیأت انتخاب شد.

همچنین محمدرضا دشتی اردکانی نماینده اردکان و حسن شجاعی علی‌آبادی نماینده ابهر به عنوان نواب اول و دوم رئیس، محمدمهدی مفتح نماینده تویسرکان و محمد سرگزی نماینده زابل به عنوان دبیران و موسی غضنفرآبادی به عنوان سخنگوی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تعیین شدند.

کمیسیون اصل ۹۰ آماده بررسی تمامی شکایات است

همچنین حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در گفتگویی با خبرگزاری مهر ، درباره اولویت‌های کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: مطابق با قانون هر فردی که از طرز کار مجلس، دولت و قوه قضاییه شکایت داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را به کمیسیون اصل نود مجلس ارائه کند و این کمیسیون هم موظف است که در اسرع وقت آن شکایت‌ها را بررسی و پاسخ خود را ارائه کند.

وی با بیان اینکه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس قطعا همه پرونده‌های واصله را به صورت جدی بررسی می‌کند، اظهار داشت: با توجه به مشکلات اقتصادی کشور، ما در وهله اول به پرونده‌های مربوط به مفاسد اقتصادی ورود پیدا می‌کنیم.

رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مبارزه با فساد مهم‌ترین اولویت کمیسیون متبوعش است، تصریح کرد: در حوزه  مسکن، خودرو و ارز تخلفات متعددی رخ داده است که این کمیسیون به صورت دقیق پرونده‌های مربوط به این موضوعات را بررسی خواهد کرد.

پژمانفر با اشاره به نوسانات شدید نرخ ارز، اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های اصلی مجلس آن است که بداند ارز دولتی ۴۲۰۰ تومانی به چه افرادی اختصاص یافته و این افراد در ازای دریافت ارز دولتی، چه کالاهایی را وارد کشور کردند.

۲۷۲۱۹

کد خبر 1413361

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 12 =