کشف بیش از ۴۰۰ جسد مشکوک به کرونا در بولیوی

تسنیم نوشت: مقامات کشور بولیوی از کشف بیش از ۴۰۰ جسد مشکوک به کرونا در این کشور خبر دادند.

مقامات کشور بولیوی در گزارشی اعلام کردند که بیش از ۴۰۰ جسد در ۵ روز در شهرهای این کشور کشف شده است.

پایگاه خبری "ایندیپندنت" نوشت، مقامات بولیوی معتقدند که بین ۸۰ تا ۹۰ درصد جان‌باختگان که بین روزهای ۱۵ تا ۲۰ جولای پیدا شدند، به دلیل ابتلا به ویروس کرونا جان‌ خود را از دست داده‌اند.

"کال ایوان روجاس"، رئیس نیروی ویژه مبارزه با جرائم بولیوی، گفته است افسران او ۴۲۰ جسد را از خیابان، ماشین و خانه‌های شهر "لاپاز"، پایتخت این کشور و "سانتا کروز"، بزرگترین شهر بولیوی جمع‌آوری کرده‌اند.

موسسه تحقیقات پزشکی قانونی بولیوی گفته است که همکاران این موسسه از اول آوریل تا ۱۹ جولای، بیش از ۳ هزار جسد را از سراسر کشور مورد بررسی قرار داده‌اند که احتمالا به ویروس کرونا مبتلا بوده‌اند.

"آندریاس فلورس"، رئیس موسسه گفت که دفتر آنها در "سنتا کروز" بیشترین تعداد جنازه را تحویل گرفته و پس از آن شهر "کوچاباما" بیشترین تعداد را داشته است.

طبق آخرین آمار نزدیک به ۷۰ هزار مبتلا به ویروس کرونا و بیش از ۲ هزار و ۲۰۰ جان‌باخته در اثر این بیماری در بولیوی ثبت شده است.

کشورهای آمریکای جنوبی طی هفته‌های گذشته ضربه سنگینی از ویروس کرونا متحمل شده‌اند و کشورهای برزیل، پرو، مکزیک و شیلی شاهد تعداد عظیمی موارد ابتلا و مرگ ناشی از کویید۱۹ بوده‌اند.

۴۷۲۳۱

کد خبر 1413403

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 0 =