آغاز به کار اولین مدرسه تابستانی مجازی هلال‌احمر در قزوین

معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین گفت: اولین مدرسه تابستانی هلال احمر با هدف کاهش آسیب به مردم از ابتدای مردادماه آغاز به کار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ تهمینه ابراهیمی، معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین با بیان این خبر اظهار کرد: اولین مدرسه تابستانی هلال احمر با هدف کاهش آسیب به مردم و با شعار "خانواده آماده در مخاطرات" از ابتدای مردادماه آغاز به کار می کند که محتواهای ارائه شده در این مدرسه مجازی توسط این معاونت ارائه شده است.
او با بیان اینکه فیلم‌های آموزشی مخاطرات و کمک‌های اولیه در ۴۴سرفصل آموزشی در این مدرسه مجازی ارائه می شود ادامه داد: ارزیابی بیمار، تنفس مصنوعی، خفگی، علائم حیاتی، خونریزی‌ها، شکستگی‌ها، قطع اندام، آتل بندی، غش، صرع، مسمومیت‌ها، زخم‌ها، سکته قلبی، سوختگی‌ها، وظایف پیش از زلزله، وظایف در حین زلزله و ... از جمله سرفصلهایی است که در این مدرسه ارائه می شود.
ابراهیمی عنوان کرد: این محتواهای آموزشی هر روز ساعت ۱۹ در شبکه های اجتماعی اینستاگرام به آدرس Iranian_Rcs و شبکه آپارات نیز به آدرس Iranian_rcs ارائه می‌شود.
او افزود: در پایان آموزش‌ها با برگزاری امتحان مجازی، به شرکت کنندگان گواهی حضور در دوره اعطا خواهد شد و تمامی افراد بالای ۱۲سال می توانند در این دوره شرکت کنند.
معاون آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر استان قزوین در پایان اشاره کرد: با توجه به توانمندی ها و همچنین با استفاده از ظرفیتهای موجود، این محتواهای آموزشی در این معاونت تهیه و تدوین شده است که این خود نشان از وجود عزم جدی معاونت آموزش و پژوهش این جمعیت برای اثبات توانمندی ها و ظرفیت های بالا در استان قزوین است.

48

کد خبر 1413458

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =