هنوز هم عاشق پرسپولیس هستم و یک روز برمی‌گردم!

جام جم نوشت: ایمون زاید مهاجم اسبق پرسپولیس معتقد است این تیم مهاجم گلزن ندارد و این تیم به یک ماشین گلزنی نیاز دارد.

ایمون زاید؛اسم این بازیکن ایرلندی که می آید بی برو برگرد همه یاد بازی استقلال و پرسپولیس می افتند.بدون تعارف باید گفت که سمبل پرسپولیسی ها شده و منفور استقلالی ها.بازیکنی که حتی در پرسپولیس زیاد دوام نیاورد و به قول خیلی از هواداران پرسپولیس که توی گعده های کل کل می افتند:«ایمون آمد،سه گل به استقلال زد و رفت.»شاید هم حق با آنها باشد!
هر چه که بود ایمون زاید در گوشه ای از قلب هواداران سرخ باقی خواهد ماند.مثل بهزادی ها،ایرانپاک ها و همه آنهایی که دربازی های مهم و حساس گل زدند،پاس گل دادند و یا هت تریک کردند و برای همیشه خودشان را به تاریخ این باشگاه بزرگ گره زدند.ایمون زاید این روزها در آمریکا است.در تنسی فوتبال بازی می کند و در حال یادگیری است تا به زودی وارد عرصه مربیگری شود.به بهانه چهارمین قهرمان پرسپولیس(البته روی کاغذ)با ایمون تماس گرفتیم تا او از خودش،شرایطی که دارد و البته پرسپولیس برای ما حرف بزند.

ایمون خیلی وقت است که خبری از تو نیست.این روزها چه کار می کنی؟
این روزها ، من در آمریکا ، در تنسی هستم! من اینجا برای یک تیم حرفه ای فوتبال بازی می کنم و همه چیز خوب است. 

خیلی ها فکر می کردند که باید بازنشست شده باشی.
هنوز که نه.اما دارم یک کارهایی می کنم.می خوام دوره مربیگری Uefa A خود را تمام کنم و به زودی وارد دنیای مربیگری شود.برنامه ای زیادی برای آینده ام دارم که باید پله به پله آنها را پیش ببرم.

از پرسپولیس خبر داری؟می دانی که به احتما خیلی قوی چهارمین قهرمانی خودشان را هم جشن خواهند گرفت؟
بله؛من همیشه پرسپولیس را دنبال می کنم و همیشه از پرسپولیس خبر دارم.مربی "یایا" (یحیی گل محمدی)امسال کار بزرگی انجام داد.پرسپولیس یک بار دیگر قهرمان خواهد شد و من از این اتفاق خوشحالم.بچه ها یک امتیاز از 5 بازی می خواهند و خیلی غیر ممکن است که این اتفاق نیفتد.

فکر می کنی چه عواملی باعث شده تا پرسپولیس برای چند سال در اوج باشد و برای چند سال قهرمان شود.
پرسپولیس یکی از بهترین تیم هایی است که من دیده ام.به خصوص اینکه آنها همیشه خط دفاعی عالی داشته اند.خط دفاع خوب یکی از برگ های برنده برای رسیدن به قهرمانی است.با این حال آنها یک مشکل دارند و آن گلزنی است!

یعنی علیپور و ترابی و ...
من می خواهم از مهدی ترابی حرف بزنم.در آمار دیده ام که او بهترین گلزن پرسپولیس در لیگ بوده است.مهدی 10 تا گل برای تیمش زده و این خیلی کم است.من بازی های پرسپولیس را دنبال می کنم.4 تا از این 10 گل از روی نقطه پنالتی بوده است.پرسپولیس پس از پایان لیگ باید در لیگ قهرمانان بازی کند.اگر آنها می خواهند در این لیگ موفق باشند به فاکتور دیگری هم نیاز دارند،یعنی جذب یک مهاجم خوب.یک گلزن ثابت یا همان ماشین گلزنی که فقط برای پرسپولیس گل بزند.

یک مهاجم مثل خود ایمون زاید؟!
من پرسپولیس را واقعا دوست دارم.رویایم هم این است که یک روز برمی گردم و دوباره مقابل هواداران این تیم بازی می کنم.

ایمون از سایر تیم های ایرانی هم خبر داری؟
بررسی می کنم اما بیشتر پرسپولیس.البته که چون بازیکن این تیم بوده ام برایم مهم است.راستی یک خبر دیگر هم دارم.

چه خبری؟
تولد آقای وحید هاشمیان بود.همین چند روز پیش.من ایشان را خیلی دوست دارم.یک تولد مبارک می گویم به وحید.او از نظر من افسانه درخشان فوتبال ایران است و یک جتلمن واقعی.

ایمون یک پیام هم به هواداران پرسپولیس بده.
برای همیشه آنها و تیم شان را دوست دارم.بنویسید یک روز بر می گردم،حتما.

بیشتر بخوانید: پرسپولیسی‌ها برای جمعه شب هم‌قسم شدند

256 41

کد خبر 1413525

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =

نظرات

  • نظرات منتشر شده: 1
  • نظرات در صف انتشار: 0
  • نظرات غیرقابل انتشار: 0
  • IR ۱۷:۴۸ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۲
    20 0
    يادش بخير...يه دونه اي....