۰ نفر
۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۲۲
طالبان آماده مذاکره با کابل است

ایسنا نوشت: گروه طالبان اعلام کرد برای مذاکرات صلح با دولت افغانستان از بعد از عید قربان با این شرط که فرآیند تبادل زندانی میان دو طرف تکمیل شود، آماده است.

به گزارش الجزیره، این اولین چارچوب زمانی مطرح شده از سوی طالبان برای انجام مذاکرات صلح با دولت افغانستان از بعد از ضرب الاجل ۱۰ مارس برای آغاز این مذاکرات است.

این اعلام آمادگی بعد از آن از سوی طالبان مطرح شده که تداوم خشونتها در افغانستان تلاشهای مورد حمایت آمریکا برای کشاندن دولت کابل و طالبان به پای میز مذاکره را تهدید می کند.

سهیل شاهین، سخنگوی سیاسی گروه طالبان در توئیتر نوشت: طالبان در صورتی که روند آزادی زندانیان تکمیل شود احتمالا برای انجام مذاکرات بین افغانی بلافاصله بعد از عید قربان آماده است.

او اضافه کرد، طالبان آماده آزاد کردن زندانی های باقی مانده ای است که از میان نیروهای امنیتی افغان در اسارت دارد البته به شرطی که کابل هم همه زندانیان طالبان را "مطابق با لیستی که ما قبلا تحویل مقامها دادیم" آزاد کند.

دولت کابل هنوز درباره این موضع طالبان اظهار نظر نکرده است.

مساله تبادل زندانی که در توافق منعقد شده میان آمریکا و طالبان مورد توافق قرار گرفت تبدیل به یک مناقشه بزرگ در روند پیشبرد مذاکرات صلح افغانستان شده است.

311312

کد خبر 1413686

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 6 =