لایحه بودجه نظامی آمریکا در سنا تصویب شد

ایسنا نوشت: سنای آمریکا با اکثریت آرا پیش نویس بودجه نظامی سال مالی آینده این کشور را تصویب کرد.

به گزارش پایگاه فری نیوز، در نسخه مجلس سنا برای بودجه نظامی سال آینده آمریکا، همچنین تحریمهایی علیه روسیه در نظر گرفته شده که عمده این تحریمها مربوط به شرکت ها و افراد دست اندرکار در پروژه خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا مشهور به نورد استریم ۲ هستند. در این رای گیری ۸۶ نماینده به این لایحه رای مثبت داده و ۱۴ تن نیز به آن رای منفی دادند.

حالا دو مجلس اصلی کنگره آمریکا یعنی مجلس نمایندگان و سنا در تدارک برای ادغام نسخه های هر دو مجلس برای بودجه نظامی سال آینده این کشور در قالب یک نسخه مشترک برای تصویب نهایی هستند. در پایان یک کمیسیون توافق این دو نسخه را کنار یکدیگر آورده و در ادامه آنها را در قالب نسخه نهایی ادغام کرده و این نسخه توسط کلیت کنگره آمریکا مورد رای گیری قرار گرفته و بعد از تصویب نهایی برای امضا نزد رئیس جمهور آمریکا فرستاده خواهد شد.

یک روز قبل از تصویب نسخه مربوط به سنا، مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل دموکراتها است هم نسخه مربوط به خود را که آن هم اجازه به افزایش تحریمها از بابت پروژه خط لوله مذکور میداد مورد تصویب قرار داد.

تحریمهای موجود در قبال سازمانهایی که در فعالیتهای مربوط به لوله گذاری دخیل هستند و همچنین شرکتهای بیمه مرتبط با این پروژه اعمال می شوند. بعد از تصویب اولین بسته تحریمها علیه این پروژه، شرکت Swiss Allseas تقریبا به صورت فوری کارش را در این پروژه متوقف کرد.

انتظار می رود تحریمها علیه روسیه از بابت این پروژه تشدید شوند و به طور خاص تحریمهای جدید شرکتهایی را که به تسهیل فروش، اجاره و یا تامین دستگاه ها و تجهیزات ساخت و ساز برای پروژه نورد استریم ۲ بپردازند هدف می گیرد.

311312

کد خبر 1413816

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =