"آر پی جی هفت‌ها" در فوتبال ایران

جام جم نوشت: گل 40 متری محمد میری هافبک نساجی به استقلال باعث شد تا به گل های از راه دور در لیگ برتر بپردازیم.

پاسکاری در میانه میدان،بازی گره خورده و وااااااااااااای.چه شوتی توی دروازه،توی دروازه."این ته غافلگیری گزارشگران فوتبال است وقتی که دارند یک مسابقه فوتبال را گزارش می کنند.بازی پنج شنبه شب استقلال و نساجی را اگر ندیده اید حتما فیلم آن را از اینترنت دانلود کنید و ببینید.محمدرضا احمدی دارد گزارش می کند.یک لحظه نفس در سینه اش حبس می شود و می گوید:«یک شوت از راه دور و چه گلی؟»میری بود که این توپ را وارد دوازه استقلال کرد.از آن گل هایی زد که تا سال ها سال بعد هواداران نساجی که بیش از بیست سال است استقلال را نبرده اند می توانند پزش را بدهند.می توانند در کل کل های فوتبالی آن را به رخ رقیبان بکشند و می توانند تا سال ها با همین گل عاشقی کنند.مگر هواداران سایر تیم ها همین کار را نمی کنند؟پرسپولیسی ها با گل کریم باقری به استقلال،استقلالی ها با گل فکری به پرسپولیس و یا حتی طرفداران پدیده با شوت سنگینی که مهدی خیری به مهدی رحمتی زد.همیشه گل هایی که با شوت از راه دور زده می شوند در یاد هواداران می مانند.مثلا الان اگر بگوییم بازی ایران و کره جنوبی،عشق فوتبال ها بلافاصله یاد شوت کریم باقری از وسط زمین می افتند.این طور گل ها را اصلا نمی شود از ذهن طرفداران پاک کرد.این طور گل ها ماندگار هستند و این طور گل ها سنجاق می شوند به سینه تاریخ فوتبال.در این گزارش و به بهانه گلی که میری به استقلال زد مروری کرده ایم بهترین گلهایی را که هواداران با آنها خاطره دارند.

هادی عبدالله زاده-ایرسوتر:این گلی که بازیکن ابومسلم وارد دروازه ایرسوتر نوشهر کرد سریع ترین گل تاریخ لیگ هم هست.البته آن زمان هنوز رقابت های لیگ برتر شکل نگرفته بود.به این صورت بود که داور سوت آغاز بازی را زد،توپ را برای عبدالله زاده کاشتند و او با شوت دروازه حریف را باز کرد.

کریم باقری-کره جنوبی:از آن گل هایی است که از یاد آدم نمی رود.در آن بازی نتیجه را دو بر یک به کره باختیم اما گل کریم از یادها نمی رود.

مهدی مهدوی کیا – چین:بازی ایران و چین همیشه جذاب بوده است اما آنچه باعث شده تا این رقابت ماندگار بماند تعداد زیاد گل های رد و بدل شده و البته زیبای بازیکنان ایران بوده است.به خصوص مهدی مهدوی کیا که در یک بازی دو سوپر گل را وارد دروازه چین کرد.یکی از پشت هجده قدم و دیگری از راه دور و با یک شوت سنگین!

آندرانیک تیموریان-بوریرام: در لیگ قهرمانان آسیا و در بازی با بوریرام تایلند.تیموریان چنان شوتی زد که دروازه بان حریف حتی فرصت تکان خوردن هم پیدا نکرد.چند سال بعد گلی که آندو زد با کسب 49 درصد آرا دومین گل برتر تاریخ لیگ قهرمانان شد.

علی کریمی-سایپا:آن زمان علی کریمی تازه به پرسپولیس آمده بود و داشت برای هواداران دلبری می کرد.در بازی با سایپا که بهزاد غلامپور دروازه بان نارنجی پوشان بود،کریمی از بیرون آمدن غلامپور از خط دروازه استفاده کرد و از میانه های زمین و با یک شوت قوس دار دروازه حریف را باز کرد.

محمود فکری-پرسپولیس:همیشه این حرف را طرفداران پرسپولیس می زدند که فکری سالی یک گل می زد آن هم به تیم ما !اما یکی از گل هایی که فکری زد وحشتناک بود.از فاصله تقریبا 50 متری.آن گل که به "آر پی جی "مشهور شد هنوز هم دستمایه کل کل هواداران استقلال برای پرسپولیسی هاست.

کریم باقری-استقلال:یکی از آخرین سوپر گل هایی بود که آقا کریم پرسپولیسی ها در دوران بازیگری اش در فوتبال زد.جدا از شوت زیبایی که دروازه طالب لو را باز کرد این سوپر گل باعث شد تا پرسپولیس با نتیجه دو بر یک از سد استقلال عبور کند.

محمد قاضی-پدیده:در بازی پدیده مقابل پیکان محمد قاضی که سابقه بازی در پرسپولیس و استقلال را هم داشت با یک ضربه چیپ و ازراه دور دروازه پدیده را باز کرد تا یکی از قشنگ ترین گل های لیگ برتر را به ثمر برساند.

مهدی ترابی-السد:هافبک ملی پوش تیم فوتبال پرسپولیس تهران مقابل السد قطر در مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا یک سوپر گل از راه دور زد.طوری که کنفدراسیون فوتبال آسیا طی یک نظر سنجی این گل ترابی را به عنوان بهترین گل از راه دور این رقابت ها انتخاب کرد.


محسن بیاتی نیا-پرسپولیس:بدون شک بیاتی نیا هنوز هم که هنوز است از این گلی که به فرشید کریمی زده به خودش می بالد.او یک لحظه دید که فرشید از دروازه بیرون آمده و وقتی در میانه های میدان به توپ رسید شوت سهمگینی را راهی دروازه او کرد و این توپ توی دروازه قرار گرفت.

مهدی خیری_استقلال:یکی دیگر از گل های زده شده در لیگ برتر.آن هم به یکی از بهترین دروازه بان های لیگ یعنی سید مهدی رحمتی.سید این گل را در بازی استقلال و پدیده در مشهد از مهدی خیری دریافت کرد.دو – سه قدم بیرون آمدن از دروازه کافی بود تا خیری که از خط میانه زمین عبور کرده بود شوت بزند و دروازه استقلال را از فاصله 50 متری باز کند.آن فص آن گل عنوان دورترین گل نسبت به دروازه را از آن خودش کرد.

فرشاد بهادرانی_سایپا:بازیکن ذوب آهن یکی از عجیب ترین گل های لیگ برتر را وارد دروازه سایپا و رحمان احمدی کرد.حتما فیلم این گل را برای تماشا دانلود کنید.از داخل قوس میانه های میدان و از داخل زمین خودی.گل زیبایی بود که بهادرانی به سایپا زد.

احسان حاج صفی،حمدیرضا رجبی،فرزاد آشوبی،حمید بوحمدان،میلاد میدواوودی،مهدی نوری،احمد آل نعمه،امید نورافکن،معین عباسیان،عقیل کعبی و ....بازیکنانی بوده اند که در لیگ برتر گل های زیبا و قشنگی را از راه دور وارد دروازه حریفان کرده اند.

256 251

کد خبر 1413885

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 2
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 0
 • IR ۰۹:۱۰ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
  1 0
  اکثر گلها کیسه سوز بود
 • مجتبی IR ۱۱:۳۵ - ۱۳۹۹/۰۵/۰۴
  2 0
  پس گل وریا به رحمتی چی شد؟؟؟؟؟