۰ نفر
۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۳
طلا وارد کانال جدید شد

فارس به نقل از رویترز نوشت: قیمت طلا برای نخستین بار از سال ۲۰۱۱ تاکنون به بالای ۱۹۰۰ دلار در هر اونس رسید زیرا بدتر شدن اختلاف میان آمریکا و چین بر نگرانی در مورد اقتصاد جهانی که هم اکنون با مشکل مواجه است، افزود.

هر اونس طلا با ۱۴.۵۸ دلار افزایش ۱۹۰۲.۰۲ دلار فروخته شد و با این قیمت بازار بسته شد. بهای این فلز گران بها تا۱۹۰۵.۹۹ دلار، بالا رفت که بالاترین رقم سپتامبر ۲۰۱۱ به شمار می رفت.

قیمت طلا طی هفته گذشته ۵ درصد رشد کرد و که بهترین هفته به لحاظ عملکرد برای طلا از هفته منتهی به ۲۷ مارس تاکنون به شمار می رود.

از دیگر عوامل موثر بر قیمت ها، تنش آمریکا و چین و تعطیلی کنسولگری های آنها بوده است. چین در واکنش به تعطیلی سرکنسولگریش در هیوستون، خواستار تعطیلی کنسولگری آمریکا در چنگدو شده است.

این امر، حس خطر پذیری در بازار را شدت داد و ارزش دلار را به پایین ترین رقم در ۲ سال گذشته رساند.

طلا وارد کانال 1900 دلاری شد

یکی دیگر از عوامل افزایش قیمت و جذابیت طلا، افزایش شمار مبتلایان به کووید ۱۹ بود بطوریکه شمار مبتلایان در امریکا از ۴ میلیون نفر و شمار مبتلایان در جهان از ۱۵.۵۸ میلیون نفر عبور کرد.

هونا اوکانل، تحلیلگر بازار گفت: «تنها چیزی که می تواند جلوی افزایش قمیت طلا را بگیرد، تحولات در مورد واکسن کروناست زیرا تازمانی که این اتفاق بیفتد، تمام این بی ثباتی ها در بازار با ما خواهد بود.»

طلا تا این زمان در سال جاری بیش از ۲۵ درصد رشد قیمتی داشته که ناشی از کاهش نرخ بهره و محرک های اقتصادی بانک‌های مرکزی بوده است.

۲۲۳۲۲۷

کد خبر 1414154

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =