ممنوعیت‌ و محدودیت‌های جدید کرونایی در خراسان رضوی اعلام شد

دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی محدودیت‌ و ممنوعیت‌های جدید کرونایی در خراسان رضوی را تشریح کرد.

به گزارش خبرآنلاین از خراسان رضوی : حسن جعفری در حاشیه جلسه ستاد پیشگیری از کرونا در خراسان رضوی درباره محدودیت‌ و ممنوعیت‌های جدید کرونایی در خراسان رضوی اظهار داشت: بر اساس آخرین گزارش ارائه شده هفته گذشته شاهد افزایش بیماران مبتلا به کووید ۱۹ و فوت شدگان ناشی از این بیماری در استان بودیم که نتیجه رعایت نکردن پروتکل‌های بهداشتی است.

وی ادامه داد: از این رو از امروز محدودیت‌هایی در این استان اعمال شده و نظارت‌ها نیز شدیدتر می‌شود.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: بر این اساس هرگونه اتراق در اطراف بوستان‌ها، تفرجگاه‌ها و حاشیه بولوارها ممنوع می‌باشد و مراکز تجمع عمومی نظیر سینما، تئاتر و سالن‌های همایش تا اطلاع ثانوی تعطیل هستند.

وی افزود: همچنین از امروز آرایشگاه‌های زنانه، سالن‌های زیبایی، مراکز تفریحی و آبی، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدن سازی و تمامی باشگاه‌های ورزشی و پربرخورد تعطیل است.

جعفری ادامه داد: مساجد و مصلی‌ها نیز در مناطق قرمز با محدودیت تردد و نظارت سختگیرانه برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مواجه بوده و برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، فرهنگی، مذهبی و همایش در استان تا اطلاع ثانوی ممنوع است.

وی گفت: آموزشگاه‌های فنی و حرفه ای، زبانسراها و سایر آموزشگاه‌های فعال و کتابخانه‌های عمومی نیز با محدودیت و تعطیلی مواجه‌اند.

دبیر ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا در خراسان رضوی در رابطه با برگزاری مراسم ماه محرم نیز افزود: این مراسم با رعایت پروتکل‌های لازم برگزار می‌شود و منتظر ابلاغ پروتکل‌های مربوطه از ستاد ملی پیشگیری از کرونا هستیم.

وی ادامه داد: مدیران ادارات نیز باید دورکاری کارمندان را رعایت کنند به ویژه به کارکنان دارای بیماری زمینه‌ای مرخصی بدهند تا از محیط کاری دور باشند.

جعفری با تاکید بر رعایت اصول بهداشتی توسط شهروندان گفت: اگر اصول و پروتکل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک رعایت شود کار به حوزه درمان کشیده نمی‌شود و کادر درمانی نیز می‌توانند خدمات مناسب‌تری ارائه دهند.

48

کد خبر 1414216

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 1 =