لرستان در رده های بالای کاهش تلفات جاده ای

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای لرستان گفت: از نظر کاهش تلفات جاده‌ای در سه ماهه نخست امسال، لرستان در رده چهارم قرار دارد.

به گزارش خبرآنلاین لرستان، عباس شرفی اظهار کرد:  پس از استان‌های سیستان و بلوچستان، بوشهر و خراسان رضوی در رتبه چهارم کشور قرار دارد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تا پایان خردادماه تعداد تلفات ناشی از تصادفات جاده ای در جاده های استان لرستان ۳۴ نفر بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل با ۶۲ مورد فوتی معادل ۴۵.۲ درصد کاهش یافته است.

شرفی تصریح کرد: با توجه به سیل فروردین ۹۸، آمار تلفات جاده ای در سه ماهه اول سال گذشته روند افزایشی داشت که با اقدامات واکنش سریع این اداره کل در آشکارسازی و رفع نقاط پرتصادف موفق به کاهش تلفات شدیم.

وی بیان کرد: خوشبختانه در سال جاری شاهد روند نزولی تلفات جاده ای هستیم و امیدواریم با تلاش راهداران، تعامل بین بخشی دستگاه های عضو کمیسیون ایمنی حمل و نقل و پلیس و همراهی و پایبندی مردم به قانون ضمن حفظ این آمار؛ موفق به کاهش بیشتر سوانح در استان شویم.

وی گفت: برابر همین آمار، در سه ماهه نخست امسال تعداد یکهزار و ۲۸۳ نفر در تصادفات جاده ای کشور جان باخته اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل با هزار و ۶۶۲ نفر ۲۲.۸ درصد کاهش نشان می دهد.

کد خبر 1414369

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 15 =