بازگشایی مجدد بزرگراه شهید سلیمانی شیراز؛ کاهش ۵۰ دقیقه‌ای زمان سفر

رئیس پلیس راه شمال استان فارس گفت: در حال حاضر مسیر صدرا به سمت باجگاه آماده و پس از یک وقفه کوتاه مجدد بازگشایی شده است.

به گزارش خبرآنلاین از شیراز : سرهنگ عبدالهاشم دهقانی ، درباره بازگشایی بزرگراه شهید سلیمانی در این کلانشهر اظهار داشت: در حال حاضر مسیر صدرا به سمت باجگاه آماده و پس از یک وقفه کوتاه مجدد بازگشایی شده است. 

وی با بیان اینکه البته این محور هنوز به صورت کامل احداث نشده است، گفت: برای خودروهایی که می‌خواهند از صدرا به سمت مرودشت بروند نیاز به تقاطع غیرهمسطح است که در تلاقی بزرگراه قرار گرفته و عملیات عمرانی برای احداث تقاطع در حال انجام است. 

رئیس پلیس راه شمال استان فارس با بیان اینکه شرکت عمران صدرا قول داده که این تقاطع ۳ ماهه آماده شود، افزود: با توجه به اینکه این مسیر به باجگاه متصل می‌شود، زمان سفر از ۶۰ دقیقه به ۱۰ دقیقه کاهش پیدا می‌کند. 

دهقانی بیان کرد: پیش از این اگر کسی می‌خواست از صدرا به مرودشت برود باید وارد شهر شیراز می‌شد و حدود ۶۰ دقیقه سپری می‌کرد اما اکنون با ۱۰ دقیقه می‌تواند این مسیر را طی کند به همین دلیل استقبال از این محور زیاد است. 

وی عنوان کرد: در هفته‌های اخیر به صورت آزمایشی مسیر رفت این محور بازگشایی شد، اما چون مسیر برگشت آن یعنی باجگاه به صدرا هنوز به بهره‌برداری نرسیده بود و برخی از رانندگان در خلاف جهت وارد مسیر شده بودند، پلیس برای ایمنی بیشتر این بزرگراه را مسدود کرد. 

رئیس پلیس راه شمال استان فارس تصریح کرد: اکنون در مسیر برگشت این محور یعنی باجگاه به صدرا نیروهای پلیس و شرکت عمران مستقر هستند و اجازه ورود احتمالی رانندگان را نمی‌دهند اما مسیر رفت یعنی صدرا به باجگاه باز است. 

سرهنگ دهقانی با تاکید بر اینکه این مسیر در حال حاضر یک طرفه است، خاطرنشان کرد: کوتاه شدن مسیر و زمان سفر جذابیت زیادی برای رانندگان به ویژه در مناطق شهرکت‌های گلستان، گویم و دیگر نقاط دارد اما تا زمانی که این محور به بهره‌برداری کامل نرسد نمی‌توان از آن استفاده کرد. 

وی درباره نقش این محور در کاهش تصادفات نیز گفت: هر چه مسیر و زمان سفر کمتر شود، در کاهش تصادفات نیز موثر است و این مسیر در صورت بهره‌برداری کامل هم به لحاظ ایمنی و هم زمان سفر مورد توجه است. 

48

کد خبر 1414580

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =