وزیر آموزش و پرورش: باید کلاس‌های ۴۰ نفره حذف ‌شوند

تسنیم نوشت: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه تهران به ۱۵ هزار کلاس جدید نیاز دارد، گفت: باید تلاش کنیم تراکم دانش آموزی در کلاس‌ها را پایین بیاوریم و کلاس‌های ۴۰ نفره نداشته باشیم.

محسن حاجی میرزایی در آیین کلنگ‌زنی مدرسه ۱۲ کلاسه بانو کوکب اسکندری مادر شهیدان مظفر که هم‌زمان با سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد و در شهر پاکدشت استان تهران برگزار شد، اظهار کرد: چنان‌که قرآن می‌فرماید شجره طیبه هر لحظه برکات و اثرش متوجه جامعه می‌شود لذا فرزندان شهید خانواده مظفر هم باعث برکت در جامعه شده بودند و امروز هم مادر این شهدای والامقام با اقدام به امر خداپسندانه مدرسه‌سازی، باعث خیروبرکت شده است.

وی افزود: هرچند جمعیت همواره جابجا می‌شود اما مدرسه را نمی‌توان جابجا کرد لذا با توجه به شرایط مهاجرپذیری استان تهران، تراکم دانش‌آموزی در این استان همواره در حال افزایش بوده است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به ۷ برابر شدن بودجه مدرسه‌سازی در دولت تدبیر و امید، تصریح کرد: علیرغم همه تلاش‌ها استان تهران یکی از استان‌های محروم از حیث فضاهای آموزشی است. تهران به  ۱۵ هزار کلاس جدید نیاز دارد و ۲۵ هزار کلاس نیز نیازمند مقاوم‌سازی است.

وزیر آموزش‌وپرورش با اشاره به اعتبار ۳ هزار و ۳۵۰ میلیارد تومانی برای مشارکت با خیرین، گفت: ساختن یک مدرسه مانند ساختن ساختمان نیست بلکه ساختن آینده یک جامعه است.

حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: با راه‌اندازی طرح آجر به آجر تلاش داریم زمینه را برای مشارکت ۸۰ میلیون ایرانی در امر خداپسندانه مدرسه‌سازی فراهم کنیم تا همه مردم به این حرکت مقدس بپیوندند و توجهشان به مدرسه‌سازی افزایش یابد.

وی اضافه کرد: در طرح آجر به آجر مدارسی که نیمه‌کاره ماندند در اولویت تکمیل قرار دارند لذا ساماندهی پروژه‌های مدرسه‌سازی باید در راستای کاهش تراکم و تعدیل تراکم دانش‌آموزی صورت گیرد.

وی ادامه داد: قطعاً طرح‌های نیمه‌تمام در اولویت هستند و جایی که می‌توان دانش‌آموز بیشتری را پوشش داد در اولویت است و باید تلاش کنیم تراکم دانش آموزی در کلاس‌ها را پایین بیاوریم و کلاس‌های ۴۰ نفره نداشته باشیم.

۲۳۵۲۳۱
کد خبر 1414593

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =